"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Відомий лікар назвав приховану небезпеку підриву Каховської ГЕС
Доктор Євген Комаровський у відеозверненні до українців заявив, що високою є ймовірність спалаху кишкових інфекцій через підрив дамби Каховської ГЕС і розповів, як уникнути небезпечних наслідків.
Про це він повідомив в Інстаграмі. Зокрема, він радить дезінфікувати "все, що можете, особливо те, що потрапляє до рота" - посуд, дошки для обробки тощо.
Він розповів, що найпростіший дезінфектор — це білизна. Але потрібно приготувати особливий розчин.
У складі білизни обов'язково має бути гіпохлорид натрію. При концентрації гіпохлориду натрію в 5% потрібно зробити розчин - 15 мл на 3 літри води.
Цим розчином потрібно обробляти все, що потенційно може потрапити до рота. Працівникам громадського харчування Комаровський радить мити ретельно руки та обробляти поверхні дезрозчином.
Комаровський заявляє, що загроза є не лише для мешканців регіонів навколо водосховища, а й для Причорномор'я.
"Багато хто забуває, що Дніпро впадає в Чорне море. І Каховська трагедія це не лише 18 мільярдів кубометрів питної води. Це цвинтарі, це ферми, добрива, сотні тисяч вигрібних ям і туалетів. Це гній, каналізаційні системи, сміттєзвалища, цвинтарі домашніх тварин , сотні тисяч тонн загиблої риби. І все це у Чорне море", - заявив Комаровський.
За його словами, ризик є не лише для Одеси, яка за 100 км від Дніпра, а й для Болгарії та Румунії.
За словами, Комаровського - "найголовніший ризик – це вода". По воді він дає такі поради тим, хто живе в зоні лиха:
Він також радить звертати увагу на напої з льодом. Напої з льодом, виготовленим із проточної води, виготовляти та вживати не можна.
"Дуже часто люди не розуміють і роблять лід із води з-під крана", - заявив він.
Також треба уникати потрапляння необробленої води у відкриті рани. У випадку, якщо потрапляння брудної води у рану відбулося, її треба невідкладно обробити.
Раніше "Інформатор" повідомляв, що у зоні лиха опинився сусідній з Херсоном Миколаїв.
Також "Інформатор" наводив інформацію інфекціоніста про те, що загибель тварин потенційно може призвести до розповсюдження небезпечних хвороб у регіоні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.