У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Запасів води для охолодження ЗАЕС, згідно з прогнозами МАГАТЕ, гарантовано вистачить приблизно на місяць
Рівень води в резервуарах Запорізької АЕС стабільно знижується на 5-7 сантиметрів за годину. Він стабільно йде вниз.
Про це заявив голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі, передає американський телеканал CNN. За його словами, ситуація серйозна.
"Атомна станція має охолодну систему, там є резервуари та ряд внутрішніх каналів, які забезпечують постійну циркуляцію води, щоб реактор отримував необхідне охолодження. Звичайно, якщо станція залишиться без води, ситуація буде дуже серйозною. Як я говорив, не те, що існує неминучий ризик вичерпання води, але ситуація серйозна. Ми спостерігаємо зменшення [рівня води] в 5-7 сантиметрів на годину, він стабільно йде вниз", - сказав він.
Гроссі додав, що запасів води для охолодження ЗАЕС, згідно з прогнозами МАГАТЕ, гарантовано вистачить приблизно на місяць, "на трохи більше або, можливо, менше" - залежить від ситуації.
"Нема причин панікувати, що вода для охолодження негайно висохне, але це серйозна ситуація", - додав він.
"Ми не оцінюємо цю ситуацію як критичну, оскільки станція має власний ставок-охолоджувач, що відокремлений від Каховського водосховища", - заявляв у день трагедії президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін в етері телемарафону.
Проте згодом прогнози дещо змінилися. Так, голова Офісу президент Андрій Єрмак заявив, що підрив Каховської ГЕС може розбалансувати систему охолодження Запорізької АЕС. Якщо це станеться, то можна говорити про ядерну катастрофу не лише для України, а й всього світу.
Згодом перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк заявив, що ситуація може вийти з під контролю будь-який момент. Тому жителям прилеглого Енергодара краще залишити місто.
Нагадаємо, раніше "Інформатор" повідомляв, що 7 червня Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі вирушив на Запорізьку АЕС, щоб оцінити стан безпеки станції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.