“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Президент висловив розчарування реакцією цих організацій на запити України щодо допомоги
Співробітники ООН та Червоного Хреста мали б бути першими на місці катастрофи на Херсонщині, яку затопило внаслідок прориву Каховської ГЕС, проте їх там немає.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю німецькому виданню Bild. Він висловив розчарування реакцією цих організацій на запити України щодо допомоги.
"Ми не отримали відповіді. Я шокований", - сказав президент України, зазначивши, що якщо реакція і була, то "дуже дипломатична".
"Те, що зараз відбувається, це трагедія. Екологічна катастрофа та людська катастрофа. Люди, тварини загинули. З дахів затоплених будинків люди можуть бачити потопельників, що пропливають повз. Це можна побачити з іншого боку. Вивезти людей з окупованої частини Херсонської області дуже складно", - додав він.
Також Зеленський назвав мету підриву. За його словами, росія таким чином намагається зупинити контрнаступ.
"Вони бояться, що ми почнемо контрнаступ на цьому напрямі, і хочуть ускладнити звільнення наших територій. Вони чудово розуміють, що програють цю битву. Вони зволікають звільнення наших територій", - заявив президент.
6 червня о 23:00 за Київським часом Радбез ООН зібрався на засідання стосовно підриву дамби. На ньому росія вже вкотре намагалася перекинути відповідальність за скоєне на українців, звинувачуючи у підриві дамби "київський режим".
Водночас представники України наголошували на відповідальності росії за інцидент. Зокрема постійний представник України Сергій Кислиця. Він назвав підрив росіянами Каховської ГЕС терактом, мета якого — викликати максимальну кількість жертв серед цивільного населення. А Небензю у своєму Twitter Кислиця назвав "брехуном".
Він також зауважив, що спроби росії перекласти провину на Україну доволі очікувані, і що подібну тактику з боку агресора світ бачив постійно. Будь-який вчинений злочин ворог намагається перекласти на нас або наших союзників.
Після засідання президент Туреччини Ердоган провів переговори з Зеленським і запропонував створити комісію з питання трагедії, "за участю експертів протиборчих сторін, ООН і міжнародного співтовариства, включаючи Туреччину".
Як писав Інформатор, вода сьогодні дісталася Миколаєва: за три години рівень Дніпра піднявся на 5 см, загалом — майже на метр.
Ми також повідомляли, що у мерії Енергодара порадили людям виїхати з міста. Попри те, що ситуація на ЗАЕС зараз є контрольованою, вона може вийти з-під контролю будь-якої миті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.