У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Стало відомо, як нашкодив екології підрив Каховської ГЕС
В Україні ціла екосистема опинилася під загрозою знищення через підрив окупантами Каховської ГЕС. Чорне море тепер може бути забруднене токсичним мулом внаслідок теракту.
Ситуацію прокоментував еколог Владислав Балінський, передає "Суспільне". За його словами, наслідки підриву Каховської ГЕС можуть бути жахливими. Зокрема, це знищення ландшафтного комплексу, біогеоценозу, з усіма наявними там організмами.
Еколог підкреслив, що територія нижньої течії Дніпра є унікальною: особливість в тому, що цей ландшафт не був змінений людиною. Тобто, територія була в природному вигляді. Частина Нової Каховки до Дніпро-Бузького лиману входила до Нижньодніпровського природного парку. Йдеться приблизно про 80 тисяч гектарів території.
"При природному процесі повеней рівень річки не підвищується так, як у випадку техногенної катастрофи. Йдеться про обсяги води в десятки разів вище за природні. Фактично весь біоценоз: зарості, заплавні, водна рослинність та система плавневих острівців з усіма мешканцями, ділянки заливних лугів і степові ділянки — будуть затоплені та змиті. Система біоценозу, яка там утворилася за сотні років, буде знищена і видозмінена", – пояснив експерт.
На цій території, розповів еколог, проживало сотні видів тварин, рослин та комах. При цьому близько 70 видів тварин та 30 видів рослин були внесені до Червоної книги Європи, України та Херсонської області. Тобто, підрив Каховської ГЕС серйозно нашкодив усій екосистемі в регіоні.
Є також загроза для країн акваторії Чорного моря – адже берегова течія йде від Дніпро-Бузького лиману у бік Одеси і далі. Річ у тім, що десятки тонн палива та масла потрапить у море разом з сотнями тисяч тонн ґрунту. Тобто, підкреслив експерт., йдеться вже про глобальні наслідки.
"Я сподіваюся, що прокуратура доведе екоцид і ми за взаємодії фахівців екологів зможемо розрахувати збитки. Вони будуть величезними. І ми зможемо після нашої перемоги отримати репарації для відновлення цих об'єктів та екосистем", – зауважив Владислав Балінський.
Військовий експерт Олег Жданов підкреслив, що в результаті підриву окупантами Каховської ГЕС загарбники нашкодили й собі: зараз чимало окупантів опинитися в пастці та потребують евакуації.
"Згадайте, коли йшла мова про демілітаризацію Запорізької АЕС, російські очільники сказали: "Або тут буде пустеля, або тут будемо ми. Жодних інших варіантів бути не може". На жаль, ми бачимо один з таких кроків", – підкреслив аналітик.
Ситуацію також прокоментували в Міністерстві оборони Великобританії. Зазначається, що внаслідок руйнування Каховської ГЕС затопило чимало населених пунктів, але водночас експерти не бачать ризиків для Запорізької атомної електростанції, яка знаходиться приблизно в 120 кілометрів від ГЕС.
"Конструкція дамби, ймовірно, ще більше погіршиться протягом наступних кількох днів, що спричинить додаткові повені", – попередили експерти.
Нагадаємо, у мережі показали кадри з масштабами затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.