Нестача медикаментів і поранені цивільні: лікарка з Херсона розповіла, як працювала в окупації

Читать на русском

Буквально в перші дні люди розкупили всі препарати першої необхідності

Читать на русском
Нестача медикаментів і поранені цивільні: лікарка з Херсона розповіла, як працювала в окупації

Буквально в перші дні люди розкупили всі препарати першої необхідності

Сімейна лікарка з Херсона розповіла, як допомагала пацієнтам у захопленому росіянами Херсоні. Їй з родиною пощастило виїхати з окупації, та ці тижні залишилася в пам'яті назавжди.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проєкт "Дякую серцем".

24 лютого жінка вийшла на роботу. Людей було мало, у місті почалася паніка, до банкоматів, магазинів і аптек стояли черги.

"Медикаменти закінчувались катастрофічно швидко. Буквально в перші дні люди розкупили всі препарати першої необхідності. А гуманітарних коридорів росіяни не давали. Це був стрес для наших пацієнтів", - згадує Лілія.

На 2-3 тиждень війни пацієнтів у приймальному відділенні лікарні, куди Лілія перейшла працювати з березня, побільшало. Люди потребували ліків проти хронічних захворювань: цукрового діабету, артеріальної гіпертензії.

"Деякі запаси у нас були, тож видавали хоча б по 10 таблеток. Усім давали безкоштовно, що мали самі", – каже Лілія.

Інколи лікарям доводилося викручуватися, щоб допомогти пацієнтам. Зокрема, при бактеріальній пневмонії замість антибіотика у таблетках робили уколи.

"Було важко морально працювати. Втратили спокій, стали якісь беззахисні. Пацієнти приходили до нас психологічно пригнічені. Часто розмови починалися зі сліз. Розповідали про жахливі випадки на околицях Херсона, про викрадення і катування цивільних. Родичі цих людей зверталися по допомогу до нас. Це було страшно", – говорить лікарка.

Одного разу під час нічної зміни до лікарні привезли людей, автівки яких розстріляли росіяни. Серед постраждалих була жінка з осколковим пораненням плечового суглоба, а також однорічний хлопчик.

"Страшно було дивитись на дитину. Весь одяг був у крові, на тілі й голові – осколкові поранення. Швидкою доправили його до обласної лікарні, там працювали нейрохірурги. Та, дякуючи Богові, тяжких ушкоджень не було, всі залишились живі", – згадує жінка.

Лілії вдалося покинути Херсон наприкінці квітня. Вона каже, що медики у місті лишилися, однак їх дуже мало.

"Переживаю за них, бо з ліками там біда, росія досі блокує постачання ліків на територію Херсонської області, а пацієнтів які її потребують – багато", - наголошує жінка. 

Нагадаємо, у Львові хірурги провели унікальну «free flap» операцію, завдяки якій пацієнту зберегли ногу від ампутації. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.

Також Інформатор писав про військового, який переніс дев'ять операцій

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.