У Львові хірурги провели унікальну «free flap» операцію, завдяки якій пацієнту зберегли ногу від ампутації

Читать на русском

Операція тривала близько десяти годин

Читать на русском
У Львові хірурги провели унікальну «free flap» операцію, завдяки якій пацієнту зберегли ногу від ампутації

Операція тривала близько десяти годин

У Львові хірурги провели унікальну «free flap» операцію, завдяки якій пацієнту зберегли ногу від ампутації. Ця методика — справжня знахідка для "медицини війни".

Про це розповіли у Першому медичному територіальному об’єднанні Львова, – передає Інформатор.

Щоб врятувати ногу від ампутації, хірурги рану на гомілці  "закрили" 15-см клаптем м'яких тканин, який взяли зі стегна. Аби відновити кровопостачання до пересадженої ділянки, лікарям довелося зшивати судини розміром з людську волосину.

"Такі операції в Україні вже виконували, однак це вперше пересадили клапоть такого великого розміру. Зробити це нашим хірургам допомагали британські колеги. Разом вони відділили 15-сантиметровий клапоть м’яких тканин зі стегна пацієнта та заповнили ним ушкоджену ділянку гомілки. Операція тривала близько 10-ти годин і завершилися успіхом: пересаджений флеп прижився, кровопостачання до нього відновилось", - йдеться у повідомленні.

Пацієнт - 40-річний Юрій зі Львова потрапив до лікарні зі складним відкритим переломом гомілки до якого уже додалася одна з найнебезпечніших інфекцій — анаеробна. Саме вона провокує некрози, тобто, відмирання тканин, аж до гангрени. Лікарям вдалося зупинити інфекцію, однак разом з нею довелося видалити і "вбиті" тканини. Утворилася рана, яку терміново потрібно було заповнити, інакше — ризик подальшого відмирання та ампутація. Єдина можливість зберегти ногу в такій ситуації — мікрохірургічна "free flap" операція.

"Запровадження нових технологій в хірургії, зокрема "free flap" операцій, дає шанс зберегти кінцівки, органи та частини тіла, запобігає ампутаціям кінцівок та суттєво покращує якість життя пацієнтів з воєнною травмою", - зазначили лікарі.

Нагадаємо, у Львові 6-річній дівчинці лікарі сформували штучний стравохід, у два роки вона ненароком випила миюче. Крім того, італійський хірург врятував 15-річного хлопця, який потрапив під ракетний удар у Краматорську.

Також Інформатор писав, що лікарі врятували ногу 17-річному хлопцю-волонтеру з Сєвєродонецька.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.