Неправдива інформація у Резерв+: у Міноборони пояснили, кого каратимуть штрафом і кому блокуватимуть рахунки

Читать на русском

В Україні діють норми, які стосуються посилення відповідальності за порушення правил військового обліку

Читать на русском
Резерв+
Законом передбачена відповідальність тим, хто систематично не оновлює свої дані

В Україні діють норми, які стосуються посилення відповідальності за порушення правил військового обліку

За порушення правил військового обліку громадянами України законом передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема, блокування банківських рахунків та штраф. Але це не є нововведенням, подібні юридичні норми діяли й раніше.

Про це в ефірі "Суспільного" розповіла заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко. Вона прокоментувала повідомлення у ЗМІ про блокування банківських рахунків військовозобов'язаних українців, які свідомо надали неправдиву інформацію під час оновлення своїх даних у мобільному застосунку "Резерв+".

"Щодо блокування рахунків. Дійсно є набір норм, які стосуються посилення відповідальності за порушення правил військового обліку. Тому що в країні війна і ці норми прийняла Верховна Рада. Є низка моментів, які стосуються відповідальності за те, що людина систематично, наголошую - систематично, не оновлює свої дані або ухиляється від такого обов’язку", - пояснила заступниця міністра.

Чорногоренко уточнила, що систематичним порушенням вважається повторне ігнорування повістки на оновлення даних у ТЦК та СП або аналогічних повідомлень у застосунку "Резерв+". Після двох ігнорувань необхідності з’явитися в ТЦК або оновити дані онлайн на людину вносяться дані, що вона перебуває в розшуку.

"Фактично працівники ТЦК передають дані до поліції, щоб людину знайшли і повідомили її про необхідність з’явитися в ТЦК або оновити дані", - пояснила представниця Міноборони.

Вона додала, що подальше ігнорування обов'язку актуалізувати військово-облікові дані тягне за собою складання протоколу про адміністративне порушення. А також подальше накладення штрафу.

"Щодо порушення правил військового обліку. Ця стаття не є новою, вона завжди була адміністративним правопорушенням. Вона не є нововведенням", - зауважила Чорногоренко.

Заступниця міністра підкреслила, що одна з задач цифрового напрямку роботи оборонного відомства - зробити оновлення даних для військовозобов'язаних громадян України максимально комфортним. Тому вже до кінця червня Міноборони планує запустити всі електронні запити через систему "Оберіг".

"Раніше громадяни мали носити ксерокопії, фізично йти в ТЦК, стояти в чергах. Зараз ми працюємо над тим, щоб до кінця червня запустити всі електронні запити через систему "Оберіг", яка взаємодіє з усіма державними реєстрами. Щоб була можливість отримати ці дані через електронні інтеграції", - повідомила Катерина Чорногоренко.

Покарання за порушення правил військового обліку: що йдеться в законі

Тих, хто вказав у "Резерв+" неправильну адресу, можуть покарати. Адже поштове повідомлення, де проставлено відмітку про відсутність людини за адресою, яку вказала у "Резерв+", вважається підтверджувальним документом про внесення неправдивих даних. І ТЦК відразу має право виносити постанову про накладення штрафу. Чоловіки, які дали у "Резерв+" недійсну адресу, ризикують опинитися із заблокованими рахунками.

Відповідно до КУпАП ТЦК розглядають справи про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію за статтями 210 та 210-1 КУпАП. Відповідно до закону №3696-IX про заочні штрафи, який набув сили 19 травня, протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику.

Виносити постанову про накладення штрафу ТЦК зможе заочно у випадку, якщо людина не з’явилася до ТЦК і не повідомила причину неявки. Але при цьому у ТЦК обов’язково мають бути підтвердні документи про отримання виклику.

Нагадаємо, у застосунку "Резерв+" з'явиться функція електронного направлення на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Це позбавить від необхідності особистого візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) та зменшить там черги. Можливість стане доступною для осіб, що мають статус "обмежено придатний", який нещодавно був скасований.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.