Уряд виключив вимогу подання до ТЦК укладання лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності постійного догляду для осіб з інвалідністю ІІ групи
Кабінет міністрів скасував вимогу про наявність висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) для отримання відстрочки доглядачами за особами з інвалідністю ІІ групи. Раніше цей висновок був додатковою умовою, хоча в законі про посилення мобілізації його не передбачено. Постановою №560 Кабмін ввів цей документ до переліку необхідних для отримання відстрочки для осіб, які доглядають за батьками з інвалідністю ІІ групи, хоча закон 3633-IX цього не вимагав.
Як повідомляє "Судово-юридична газета", це стосувалося висновку лікарсько-консультативної комісії медичного закладу, що підтверджує потребу у постійному догляді для осіб з інвалідністю ІІ групи. Такий документ мали подавати претенденти на відстрочку через догляд за одним із батьків або батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю ІІ групи.
Проте на засіданні 7 червня Кабмін вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призівників, військовозобов'язаних та резервістів, а також до Порядку проведення призову на військову службу під час мобілізації. Таким чином, Уряд виключив з переліку документів для підтвердження права на відстрочку висновок ЛКК про необхідність постійного догляду для осіб з інвалідністю ІІ групи.
Додатково зміни від 7 червня також передбачають можливість дистанційної постановки на військовий облік для призівників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебували за межами України понад три місяці. Це можна зробити без особистої присутності у районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Крім того, районні (міські) ТЦК та СП тепер можуть надсилати електронні звернення до територіальних органів Національної поліції про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення за статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Нагадаємо, що для військовозобов’язаних студентів, які перебувають за кордоном, планують відтермінувати подання військово-облікових документів у заклади освіти. Зміни стосуватимуться і хлопців, які проживають на тимчасово окупованих територіях або у зонах активних бойових дій. Це можуть зробити до припинення воєнного стану в Україні або ж до їхнього прибуття на підконтрольну українському уряду територію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.