В Міноборони перерахували причини, через які українець може побачити у Резерв+ неприємний статус
Є низка випадків, коли військовозобов'язаний може побачити статус "У розшуку" в додатку "Резерв+". Бази даних додатку "наповнюються" з реєстру "Оберіг", тому саме там спочатку ставиться статус "У розшуку". Зазвичай, це відбувається через порушення правил військового обліку.
Як повідомили у Міністерстві оборони України у відповідь на запит "Української правди", існують наступні ситуації, коли було порушено правила військового обліку:
Проте у міністерстві визнають, що не відкидається "людський фактор" – помилка у заповненні даних оператором реєстру "Оберіг", якої припустилися через недбалість або випадково. Втім, запевнили в МОУ, зараз більшу частину помилок в "Оберегу" виправили, тому ті військовозобов'язані, які мали безпідставний статус "у розшуку", після оновлення втратять його. В іншому випадку потрібно з'явитися до ТЦК та СП.
Застосунок "Резерв+" запрацював з 18 травня. Його не треба встановлювати жінкам, військовим та громадянам молодше 18 і старше 60 років. Якщо дані в застосунку вказані неправильно або є графа "у розшуку", то тоді треба звернутися до ТЦК. Оновити дані можна до 16 липня.
За два тижні свої дані саме через "Резерв+" оновили понад 1,2 млн осіб. Навіть за кордоном у 124 країнах дані внесли 14 тисяч громадян. І це за умови, що "Резерв+" поки знаходиться у тестовому режимі. Офіційним він буде з 18 червня, коли з’явиться в "Резерві+" QR-код.
Що стосується безпеки, то в Міноборони стверджують, що застосунок "Резерві+" має надійний захист і отримав атестат відповідності комплексної системи захисту інформації. Він працює за принципом "Дії" та отримує дані за запитом з реєстру в зашифрованому вигляді. Тобто в самому додатку персональна інформація не зберігається.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.