Неправдиві дані у Резерв+ є підставою до блокування карткового рахунку
Від 18 травня в Україні діють нові правила вручення повісток. Тих, хто вказав у Резерв+ неправильну адресу, можуть покарати. Адже поштове повідомлення, де проставлено відмітку про відсутність людини за адресою, яку вказала у Резерв+, вважається підтверджувальним документом про внесення неправдивих даних. І ТЦК відразу має право виносити постанову про накладення штрафу.
Як пише Судово-юридична газета, за наявності підтвердних документів протокол за порушення правил військового обліку може не складатися. Відразу виноситься постанова про штраф. І чоловіки, які дали у Резерв+ недійсну адресу, ризикують опинитися із заблокованими рахунками.
Відповідно до КУпАП ТЦК розглядають справи про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію за статтями 210 та 210-1 КУпАП. Відповідно до закону №3696-IX про заочні штрафи, який набув сили 19 травня, протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210 і 210-1 КУпАП, розгляд яких віднесено до компетенції ТЦК, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику.
Виносити постанову про накладення штрафу ТЦК зможе заочно у випадку, якщо людина не з’явилася до ТЦК і не повідомила причину неявки, але при цьому у ТЦК обов’язково мають бути підтвердні документи про отримання виклику.
Відповідно до постанови Кабміну 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК є:
у разі вручення повістки:
у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:
Відтак поштове повідомлення, де проставлено відмітку про відсутність особи за адресою задекларованого чи зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання, також може вважатися підтвердним документом для того, аби не складати протокол, а відразу виносити постанову про накладення штрафу.
Для фізичних осіб штрафи тепер складають до 25,5 тисяч грн, а для бізнесу – до 59,5 тисяч грн. У разі добровільної несплати такого штрафу особа ризикує тим, що її рахунки можуть бути заблоковані, а майно відібране в порядку виконавчого провадження.
Інформація з Резерв+ переходить в реєстр Оберіг. Раніше Інформатор розповідав, що у разі, у разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Реєстрі Оберіг, він вважається недійсним. Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 травня №559, яка набула чинності 18 травня, і якою затверджено нову форму ВОД.
Також ми розповідали, що навіть якщо військовозобовʼязаний оновив дані у застосунку "Резерв+", ТЦК все одно можуть примусово доправити його до центру комплектації. Адже додаток дозволяє оновити лише обмежену кількість даних: номер телефону чи адресу електронної пошти. Але особиста присутність в ТЦК потрібна.
Нагадаємо, У застосунку Резерв+ від Міністерства оборони України найближчим часом з'явиться нова функція. Військовозобов'язані зможуть скористатися онлайн-рекрутингом. Додаток покаже вакансії, які є в тих чи інших підрозділах ЗСУ, тому людина зможе обрати самостійно, де вона хоче служити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.