В кавунових та динних шкірках містяться харчові волокна, макроелементи, антиоксиданти, пектини, хлорофіл, амінокислоти та інші активні компоненти. З них можна зварити варення та вийде дуже смачно і корисно.
Саме таким рецептом варення з кавунових шкірок поділився o_gorodnik у своєму Instagram. Для приготування потрібно:
- 300 г. кавунових шкірок.
- 300 г. цукру.
- 400 г. води.
- 1 лимон.
Спосіб приготування:
- Порізати на невеличкі шматочки кавунові шкірки (залишати зелену можете за бажанням).
- В каструльці змішайте шкірки, цукор та воду, доведіть до кипіння і зменшіть вогонь до мінімуму (має кипіти але дуже слабо).
- Варити варення 2 години. (Якщо є кухонний градусник, то має вийти 105 градусів).
- За 10 хв. до готовності додати цедру та сік з 1-го лимона.
Готово! Виходить дуже цікаве та смачне варення до чаю, а головне корисне.
Також є дуже цікавий спосіб приготування варення зі шкірок дині. Його можна назвати медовим за своєю структурою. Шматочки кірки стають прозорими, сироп густий і тягнеться тонкою смужкою. Для приготування цього варення використовуйте диню з щільною м'якоттю. Чудово підійде трохи недостигла диня.
Інгрідієнти:
- Динні кірки - 700 г.
- Цукор - 600 г.
- Лимонна кислота - 1 ч. л.
Приготування:
- Фігурною теркою або ножем наріжте кірки шматочками, перемістіть їх в сотейник з товстим дном.
- Засипте кірки цукром і залиште на 2-3 години.
- Через деякий час динні кірки почнуть виділяти багато соку. Для додаткового аромату можна опустити до кірок гілочку м'яти або лимонну цедру. Поставте ємність на плиту і перший раз проваріть кірки 10 хвилин на повільному вогні. Зніміть з плити варення і на п'ять годин відставте для просочення.
- Так як у варення досить багато цукру, необхідно додати трохи лимонної кислоти, щоб воно не зацукрилося.
- Надішліть варення вдруге на вогонь і проваріть на повільному вогні ще 20 хвилин. Дайте йому охолонути і подивіться, як вам воно на смак. Ви можете уварювати це варення до бажаної консистенції та густини. Готовий десерт із кірки дині виходить дуже ароматним та прозорим.
- Розкладіть по стерилізованих банках варення і закрутіть кришками. Варення зберігається в коморі або просто на кухні.
До речі, залишки сиропу після варіння не викидайте. Їм можна просочувати випічку, поливати млинці та використовувати у приготуванні киселю, коктейлів, лікерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: