У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Рецепти варення прості, але якщо не дотримуватись певних правил, очікуваного результату не буде
Що може бути складного в варінні ягід чи плодів фруктів з цукром? Однак дуже багато людей при приготуванні варення допускають фатальні помилки, через які в банках з ласощами з'являється цвіль, банки здуваються, а сам продукт здобуває гіркуватий присмак.
Про головні помилки при приготуванні варення читайте в матеріалі Інформатора.
Багато людей можуть закинути у каструлю плоди або ягоди з підгнившими або побитими бочками. Але навіть тривале кип'ятіння не здатне прибрати всі бактерії з такого продукту. Для тривалого зберігання підійдуть лише цілі плоди, які повністю достигли. На крайній випадок можна вирізати ушкоджені ділянки ножем.
Фрукти і ягоди для варення збираються виключно в суху погоду. В іншому випадку вони занадто насичені вологою і швидко приходять в непридатність і втрачають форму варення в мить ока.
Класична пропорція — це 1:1 і не варто її змінювати! Лише таким чином воно буде довго зберігатись. Також, кількість цукру дуже впливає на консистенцію.
Багато людей кип'ятять варення лише один раз. Це пояснюється тим, що так плоди зберігають більше вітамінів. Але це досить помилкове рішення. Для того, щоб цукор розчинився , а варення було тягучим – потрібно проварити масу як мінімум 2-3 рази.
Припустимо одноразове кип'ятіння лише для варення з суниці, ожини та малини, та й то в цьому випадку ягоди слід засипати цукром з вечора.
Всього є три маркери готовності варення перед консервуванням:
Банки потрібно неодмінно мити з содою і в досить гарячій воді. Банки використовуються тільки після повного висихання, а готове варення зберігати при температурі не нижче +10°C.
Приготувати варення дійсно не складно, тому дотримуйтесь елементарних правил приготування, щоб уникнути помилок й отримати смачне варення на зиму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.