Робимо кавуновий мед або смажимо з томатами! Три оригінальних страви - відео

Але такі експерименти можуть припасти до смаку не всім

Кавун, мед та салат
Кавун можна їсти не тільки просто так

Кавун можна їсти не тільки просто так, а й як варіант - приготувати незвичайні страви з такої ягоди. З нього можна приготувати мед, салати чи посмажити на грилі. Інформатор пропонує ознайомитись із 3 оригінальними рецептами приготування кавуна.

Смажений кавун

Черговий шедевр від пекельного шефа Алекса Якутова - кавун на грилі. Купуй кавун і мерщій готувати!

Інгрідієнти:

  • кавун,
  • томати,
  • фета,
  • фісташки,
  • базилік,
  • мʼята,
  • соус наршараб.

 Спосіб приготування:

Обсмажуєте на грилі великий шматок "філе" кавуна, потім ріжете його на скибочки як хліб. Кладете кавун на тарілку та складаєте "бутерброд": на кавун - томат, потім фету і зелень. Присипаєте фісташками та поливаєте соусом як на відео.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 

Публикация от Новий канал (@novy_channel)

Але не всі оцінили таке приготування кавуна. У коментарях думки людей розділилися.

Помідор з кавуном - це сміливо! Я б таке напевно не захотіла куштувати.

Кавун сам по собі гарно смакує, а то вже знущання.

Насправді кавун смажений смакує абсолютно інакше аніж сирий, його текстура стає "м‘ясиста". Це важко пояснити, просто для експериментів візьміть шматочок кавуна і посмажте його на антипригарній сковорідці без масла і приправ. Ви будете дуже здивовані як його смак змінюється.

Жах, як на мене.

Кавун на зиму

Наступний рецепт не менш цікавий. На його приготування вам не доведеться витратити занадто багато свого часу та сил. А всі необхідні інгредієнти ви зможете знайти у звичайному продуктовому магазині. Це мариновані кавуни з гірчицею на зиму!

Інгрідієнти:

  • Кавун - 1 кг.
  • Гірчиця порошок - 1,5 ч. л.
  • Цукор-пісок - 3 ст.л.
  • Сіль - 1,5 ст.
  • Вода - 1л.
  • Лимонна кислота - 1 ч.л.
  • Лавровий лист - за смаком.

Спосіб приготування:

  1. Особливу увагу необхідно приділити обробці кавуна. Вимийте ягоду в теплій або гарячій воді. У цьому процесі ви можете скористатися милом. Перекладіть оброблений кавун на кухонний рушник або кілька паперових рушників, які вберуть всю зайву вологу. Коли кавун повністю висохне, наріжте його невеликими шматочками. Кавунові часточки повинні пролазити всередину банки. Готові кавунові часточки відкладіть вбік.
  2. Обробка банок. Обов'язково промийте банки під проточною водою, використовуючи для цього харчову соду чи господарське мило. Після цього поставте їх на рушник. Налийте в каструлю чи чайник трохи води. Переставте посуд на великий вогонь. Коли вода закипить, обшпарити кришки окропом. Наступний етап стерилізації будемо проводити за допомогою пари. Для цього вам доведеться скористатися чайником. Поставте його вогонь. Коли вода почне закипати, помістіть на носику чайника банку так, щоб її наповнювала пара. Тримайте її протягом 3 хвилин. Потім поставте банки назад на рушник. Якщо ж на вашій кухні не виявиться чайника, скористайтеся звичайною каструлею.
  3. Коли банки повністю висохнуть, починайте викладати в них кавунові часточки. Налийте у каструлю воду. Поставте її на плиту. Коли вода закипить, залийте її у банки. Накрийте кришкою і дайте кавунам постояти протягом 10-15 хвилин. Після цього злийте воду у каструлю. Потім поставте каструлю на великий вогонь. Коли вода закипить, додайте до неї невелику порцію цукру. Добре перемішайте розчин, що вийшов. Коли весь цукровий пісок добре розчиниться, насипте у воду трохи солі. Останнім інгредієнтом стане лимонна кислота. Вона допоможе вашій закатці достояти до зими і не дозволить їй зіпсуватися.
  4. Насипте в банки з кавунами сухої гірчиці та опустіть у неї лаврові листочки. Потім залийте шматочки гарячим розчином. Обережно закрутіть кришки. Поставте банки на рушник, заздалегідь перевернувши їх. За бажанням, ви можете закутати банки у великий рушник чи плед. Дочекайтесь, коли банки повністю охолонуть. Потім перенесіть їх у прохолодне місце.
    Мариновані кавуни з гірчицею готові!
Можете сміливо брати їх із собою на природу
Можете сміливо брати їх із собою на природу

 Кавуновий мед

Він також відомий під ім'ям нардек. За структурою ця страва справді схожа на мед, тільки робиться не бджолами, а людьми - кавуновий сік очищають і випарюють до такого стану. Для отримання 1 кг. нардека потрібно щонайменше 16 кг. кавунів.

Інгрідієнти:

  • Кавун - 14 кг.
  • Вода - за смаком.

 Спосіб приготування:

  1. Кавун помити, обсушити і розрізати на чотири частини тазу, щоб не втратити сік. Відокремити м'якоть від кірок і пом'яти її товкачем.
  2. Протерти кавунову масу через сито, щоб позбавитися насіння, потім перекласти кавунове пюре в марлю або кухонний рушник і віджати сік в товстостінну кастрюлю.
  3. Кавуновий сік довести до кипіння на сильному вогні, помішуючи, зняти піну, процідити знову через марлю.
  4. Поставити сік на повільний вогонь і варити 4-5 годин на повільному вогні часто помішуючи. Сік повинен уваритися в 5-6 разів.
  5. Щоб перевірити готовність кавунового меду, крапнути крапельку сиропу на холодне блюдце, якщо крапля розтікається або розтікається дуже повільно, мед готовий. 
Готовий кавуновий мед перекласти в скляну банку та зберігати у холодильнику
Готовий кавуновий мед перекласти в скляну банку та зберігати у холодильнику

Раніше Інформатор писав про 5 простих способів нарізати кавун, щоб було зручно їсти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube