Не протягнув і доби: блогер показав у ТікТок, як прожити на вчительську зарплату

Навіть у режимі жорсткої економії педагогу не вистачає грошей на мінімальні добові витрати, показав експеримент

Гроші, хліб, вода, владимир цоуфал
З хлібом та супом вчитель вийшов за рамки потрібної суми – напевно, треба переходити на хліб та воду

На зарплату освітянина в Україні прожити неможливо. До такого висновку підштовхує невеликий експеримент, який у TikTok показав вчитель Володимир Цоуфал. Він поставив собі ліміт витрат на день виходячи із середньої зарплати, але відразу перевищив його, закривши лише свої базові потреби.

Цоуфал, який працює вчителем математики та інформатики у Криворізькому обласному ліцеї-інтернаті для сільської молоді, запропонував вважати, що педагог у середньому заробляє за місяць 12 тисяч гривень. Практика показала, що такої суми недостатньо для покриття базових витрат. До речі, Кривій Ріг -  місто, де народився і виріс Володимир Зеленський, який під час своєї передвиборчої кампанії міркував, що вчителю в Україні добре було б платити за його працю чотири тисячі доларів на місяць.

Після витрат на житло (аренда - 5 тис. у місяць), комунальні послуги (2 тис.) "на життя" у педагога залишаються ще 5 тис., це 167 гривень на день. Це змушує вчителів економити, адже загальні витрати перевищують цю суму.

Блогер зазначив, що сніданок педагога має бути бюджетним: яйця, шматочок хліба і чай – це десь 40 гривень. Дорога на власному авто на роботу, до ліцею, за його розрахунком, 20 гривень. Обід: суп і трохи хліба у їдальні – 60 гривень. Також Цоуфал дозволив собі каву (40 гривень), та купив продуктів, щоб приготувати вечерю (100 гривень).

Математик підкреслив, що навіть на мінімумі він вийшов за межі бюджету – витрачено 260 гривень, майже на 100 грн більше, ніж насправді є. Тому, підсумував він вчительська зарплата – "це про вміння економити".

В коментарях до відео педагогу нарікали, що він був не дуже коректний у розрахунках. Коментатори стверджують, що вчительська зарплата не завжди дотягує до 12 тис., у частини освітян вона менша.

Цоуфала запитали, чи випадково не на воді їздить його машина, бо інакше незрозуміло, як дорога коштувала йому лише 20 гривень. Та й звідки у вчителя з такими доходами може взятися машина, якщо батько не подарує.

Також глядачі зауважили, що у витрати не закладені купівля одягу, взуття, побутової хімії, ремонт авто і тому подібне. А ще у вчителів бувають діти, про яких треба дбати. Крім того, час від часу потрібні ліки та трапляються форс-мажорні витрати.

@volodymyr_tsoufal

А чи економите ви?

♬ оригинальный звук - ВОЛОДИМИР ЦОУФАЛ

Підвищення зарплат вчителів не буде, а от кошти на реформу харчування є

На початку серпня 2024 року під час свого візиту на Миколаївщину міністр освіті України Оксен Лісовий розчарував педагогів та вчителів своїм прогнозом щодо підвищення зарплат. Тоді він заявив, що під час війни очікувати на зростання окладів не варто. Причиною цього стала критична ситуація з коштами, закладеними у бюджеті. Він визнав, що це питання з розряду дуже болючих, адже зараз до шкіл та навчальних закладів важко залучити молодь, яка не бажає працювати за копійки. В України кричущий дефіцит вчителів.

Водночас ситуація з покращенням харчування у школах є значно кращою, заявив Лісовий. На харчування учні кошти знайшли. Так, у державному бюджеті на 2024 рік передбачено 1,5 мільярда гривень на відновлення та модернізацію їдалень у закладах загальної середньої освіти. Нагадаємо, шкільним харчуванням в Україні опікується перша леді Олена Зеленська, вона теж із Кривого Рогу.

Саме Лісовий зазначив, що сьогодні вчитель отримує близько 12 тисяч гривень зарплати. Цих коштів не вистачає для гідного життя та професійного росту, визнав голова МОН.

Лісовий додав що в умовах війни підвищити зарплати педагогам неможливо. Вона у 2025 році навіть знизиться, прогнозував міністр. Але 8 листопада на засіданні уряду було проголосовано рішення, яке передбачає встановлення щомісячної надбавки до заробітної плати вчителям. Вчителі отримають надбавку в розмірі 1000 гривень з 1 січня 2025 року (1300 гривень до сплати податків), вона зросте до 2000 гривень з 1 вересня 2025 року (2600 гривень до сплати податків).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube