Міністр освіти розчарував українських вчителів прогнозом щодо підвищення зарплати

Оксен Лісовий каже, що в Україні надто критична ситуація в бюджеті, щоб підвищувати заробітню плату педагогам

Зарплати вчителів
Лісовий назвав зарплати вчителів "болісною проблемою"

Українським учителям найближчим часом не варто очікувати на підвищення заробітної плати. Все через складну ситуацію в державному бюджеті. Переглянути розмір виплат планують після закінчення війни.

Про це на брифінгу під час робочої поїздки на Миколаївщину заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, його слова цитує Укрінформ. Міністр каже, що МОН розуміє, що означає гідний рівень зарплати, втім підвищити виплати неможливо через критичну ситуацію в бюджеті.

"Це дуже болісна проблема… Ми всі розуміємо, що нам дуже важко залучати молодь до викладання в закладах загальносередньої, позашкільної, профтехосвіти тощо. Ми розробили певну концепцію підвищення заробітної плати, в кінцевих положеннях закону про освіту передбачено підвищення окладів до трьох мінімальних заробітних плат. Ми розуміємо, що означає гідний рівень зарплати, у тому числі і щоб спонукати вчителя до саморозвитку та професійного зростання. Але на сьогодні маємо критичну ситуацію в бюджеті, вона надто складна", - сказав Лісовий.

Він також зазначив, що на сьогодні понад 70% державного бюджету витрачається на оборону. Але коли закінчиться війна, то буде змога реалізувати концепцію підвищення зарплати вчителям у першу чергу.

"Нам треба протриматися. Бо позиція президента України, і ми її всі розділяємо, що освіта є пріоритетом №1 після оборони. Захистимо країну, відіб'ємо ворога - і переводимо освіту в пріоритет №1", - резюмував очільник МОН.

До слова, середня заробітна плата вчителя залежить від категорійності, навантаження та стажу роботи. У 2023 році вона становила приблизно 13 тисяч грн. Мінімальна заробітна плата залежить від навантаження вчителя та становить приблизно 9 тисяч грн. Раніше Оксен Лісовий заявляв, що заробітна плата вчителя у 2024 році варіюватиметься в межах від 10 до 15 тисяч гривень.

Кому в Україні підняли зарплати

Так, оклади підвищили працівникам податкової служби результатом реформи податкового відомства. Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев пояснив це рішення тим, що кількість податківців спершу скоротили до 3300 осіб. Саме цей момент, а також диджиталізація і ризикоорієнтований підхід і дозволи збільшити їм посадові оклади.

Також Верховна Рада України ухвалила постанову, що передбачає збільшення фонду оплати праці помічників народних депутатів у півтора раза. Тепер цей фонд складе 132,6 тисячі гривень на місяць. Це сума, яку на місяць депутат може використати для оплати праці помічників (їх може бути від одного до чотирьох).

Нагадаємо, в МОН виник черговий скандал. Заступник міністра освіти Винницький назвав українських науковців у Польщі бомжами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube