НБУ сподівається продати два державних банки у 2025 році: чого чекати клієнтам

Відповідно до меморандуму з МВФ Сенс Банк та Укргазбанк — це два пріоритетні банки для початку процесу приватизації із залученням консультанта, який дозволить обрати найкращі варіанти

Голова НБУ Андрій Пишний
Голова НБУ Андрій Пишний

Голова НБУ Андрій Пишний сподівається, що приватизація Сенс Банку та Укргазбанку відбудеться у 2025 році. Про це він 16 жовтня розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна. 

«Сподіваюся, що ухвалений парламентом законопроєкт про приватизацію державних банків все ж таки створюватиме додаткові можливості і простір для діалогу з приватними інвесторами. Відповідно до меморандуму з МВФ Сенс Банк та Укргазбанк — це два пріоритетні банки для початку процесу приватизації із залученням консультанта, який дозволить обрати найкращі варіанти. Тому дуже сподіваюся, що 2025 рік принесе хороші новини», — сказав Пишний. 

Він зазначив, що проведена НБУ оцінка стійкості підтвердила: усі банки перебувають у «нормативній сітці».

«Ми пройшли, як-то кажуть, на м’яких лапах відповідальний етап переходу до нової структури капіталу. Банківська система операційно-прибуткова, нарощує апетит до кредитування. В структурі доходів банків питома вага доходів від кредитування зростає», — додав голова Нацбанку.

До чого готуватися клієнтам після продажу

  1. У будь-якому випадку, буде часткова зміна топменеджменту та членів Наглядової ради даних банків на представників та банківських менеджерів нових акціонерів. Це нормальне явище і тут нічого небезпечного для клієнтів немає.
  2. Навіть якщо один банк придбає представник іноземної банківської групи, яка вже присутня зі своєю «дочкою» в Україні, швидкого об'єднання банків не буде. Кожен із банків «житиме своїм життям» досить довго.
  3. Попри зміну власників, вкладникам-фізособам та ФОПам цих банків держава, як і раніше, гарантує повернення всіх їх вкладів, незалежно від суми (на період військового стану і три місяці після його скасування).
  4. Будуть зміни тарифів та відсоткової політики за кредитами та депозитами, відповідно до відсоткової політики нового власника. Це не завжди лише «мінус» для клієнта, оскільки держбанки часто «славилися» своїми досить «неповоротливими» рішеннями як щодо ставок за кредитами, так і щодо конкурентності ставок за залученими ресурсами.
  5. Відбудеться часткова «міграція» клієнтів, особливо держструктур. У багатьох випадках вони перейдуть до держбанків, що залишилися. Частково відбудеться і перехід цих компаній до тих банків, до яких перейдуть працювати колишні менеджери з даних приватизованих держбанків. Адже не секрет, що дуже часто великі клієнти йдуть до того чи іншого банку саме через роботу в ньому того чи іншого банкіра. Тут нічого поганого теж немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube