Нацбанк України ввів в обіг пам'ятну монету - кому її присвятили та який вигляд має

Монета виготовлена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом

НБУ
Нацбанк України ввів в обіг нову пам’ятну монету, яку присвятив Силам логістики ЗСУ

Національний банк України ввів у обіг нову пам’ятну монету Сили логістики Збройних сил України. Її присвятили військовим логістам, які створюють міцний тил для захисників та забезпечують безперебійність постачання всього необхідного. Номінал цієї монети 10 гривень. Про це 11 жовтня повідомили у пресслужбі НБУ.

Обігова пам’ятна монета "Сили логістики Збройних сил України" має номінал 10 гривень, виготовлена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом. Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. На ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та Державний герб України. На реверсі монети по колу розміщено написи: "Сталева міць, непохитна воля!" і "сили логістики Збройних сил України".

Головним елементом композиції є зображення беретного знака Сил логістики ЗСУ, в його основі – стилізований контур фортеці з чотирма бастіонами, на який накладено схрещені мечі руків’ями донизу з лезами, що переходять у пшеничні колоси, та жезл Меркурія, розташований вертикально. На задньому тлі монети схематично зображені топографічні карти. Дизайн реверсу монети створили Тетяна Балута та Володимир Дем’яненко. Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета "Сили логістики Збройних сил України" є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

Обігова пам’ятна монета "Сили логістики Збройних сил України" має номінал 10 гривень, виготовлена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом
Обігова пам’ятна монета "Сили логістики Збройних сил України" має номінал 10 гривень, виготовлена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом

Національний банк поступово підкріплюватиме обіговими пам’ятними монетами банки та СІТ-компанії для подальшої їх видачі клієнтам. Прийматимуться такі монети від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 мільйонів штук таких обігових пам’ятних монет. Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети "Сили логістики Збройних сил України" (500 тисяч штук) буде сформована в спеціально оформлені ролики. Ролик міститиме 25 таких обігових пам’ятних монет. На сувенірному папері, у який запаковано кожний ролик, розміщено зображення беретного знака Сил логістики Збройних сил України та елементів, які імітують топографічні карти доріг і фрагментів наземної місцевості. Тираж роликів – 20 тисяч штук. Придбати ролик з 25 обігових пам’ятних монет "Сили логістики Збройних сил України" можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ (буде реалізовано 12 тисяч таких роликів), а також у банків-дистриб’юторів (їх перелік зазначено на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку).

Нова обігова пам’ятна монета присвячена Силам логістики Збройних Сил України
Нова обігова пам’ятна монета присвячена Силам логістики Збройних сил України

НБУ подав до Верховної Ради законопроєкти про перейменування копійок у шаги

Національний банк України подав до Верховної Ради пакет законопроєктів про зміну назви розмінної монети України з «копійки» на «шаг». Відповідний документ опублікував 11 жовтня народний депутат, голова податкового комітету Данило Гетманцев. Регулятор вважає дерусифікацію та декомунізацію в монетарній сфері обов’язковою умовою для ствердження української грошової одиниці. Тож голова НБУ Андрій Пишний просить спікера ВРУ Руслана Стефанчука ініціювати внесення розроблених НБУ пропозицій на розгляд Верховної Ради, оскільки регулятор не може самостійно реєструвати законопроєкти. НБУ уточнив, що вже відкарбовані монети не вилучатимуться, вони перебуватимуть в обігу паралельно з новими. Національний банк планує у 2025 році відкарбувати 20 мільйонів нових монет. Ухвалення ініціативи не передбачає додаткових витрат, зазначив регулятор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube