В Україні – 67 платоспроможних банків
Національний банк України оприлюднив рейтинг найбільш прибуткових та збиткових банків України у вересні. Так, найбільш збитковим банком з січня по вересень 2022 року став державний Укрексімбанк (-7,9 млрд грн). Найбільш прибутковим за цей період виявився державний ПриватБанк (13,8 млрд грн). Про це йдеться в консолідованій звітності банків від НБУ.
Державні банки стали одночасно і найбільш прибутковими (ПриватБанк, Ощадбанк), і найбільш збитковими (Укрексімбанк, Укргазбанк). Серед банків з іноземним капіталом найбільш постраждав Альфа-Банк та ПроКредит Банк, а стабільно найбільш прибутковим залишається Райффайзен Банк. Серед банків з українським капіталом найбільший прибуток був в Універсал Банку (monobank). В десятку найбільш збиткових банків увійшли:
За підсумками 9 місяців 2022 року збиток отримали 23 банки – сумарно на 18,185 млрд грн. Але це якщо не враховувати неплатоспроможний Банк Січ. В десятку найбільш прибуткових банків увійшли:
За підсумками 9 місяців прибуток отримали 44 банки – сумарно на 25,555 млрд грн. Загальний результат усіх 67 платоспроможних банків – 7,37 млрд грн.
У жовтні споживча інфляція в Україні пришвидшилася до 26,6%. Якщо порівняти із вереснем цього року, ціни зросли на 1,9%. Основною причиною прискорення інфляції залишаються наслідки повномасштабної війни росії проти України – порушення виробництва та ланцюгів постачання, зростання виробничих витрат бізнесу, ситуативне збільшення попиту на окремі товари та послуги, а також зниження пропозиції товарів.
Про це повідомили у Національному банку України. Впливали на ціни й непрямі наслідки війни: курсові ефекти та погіршення очікувань населення та бізнесу. Фактичні темпи зростання цін відповідали траєкторії базового прогнозу НБУ, опублікованого в Інфляційному звіті за жовтень 2022 року.
Попри зростання інфляція й надалі лишається контрольованою. Її поточна динаміка відповідає траєкторії прогнозу Національного банку. Відповідно до нього, у поточному році інфляція зросте до 30%, але почне знижуватися вже у 2023 році.
"Для збереження контролю над інфляційними процесами Національний банк утримує облікову ставку на рівні 25% та прогнозує її збереження на поточному рівні ще тривалий час", - зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, українцям заборонили переказувати гроші з гривневих карток на закордонні. Крім того, голова НБУ Кирило Шевченко подав у відставку та пояснив причину свого рішення.
Також Інформатор писав, як отримати спадщину на вклад у банку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.