Що дозволило НБУ «надрукувати» ще 15 млрд гривень

Читать на русском

Нацбанк продовжує операції для стабілізації економіки

Читать на русском
Що дозволило НБУ «надрукувати» ще 15 млрд гривень
Національний банк продовжує друк гривні

Нацбанк продовжує операції для стабілізації економіки

Національний банк України 14-го листопада здійснив операції з емісії ще 15 млрд гривень. Це вдалося здійснити за допомогою придбання державних облігацій в уряду. Рівень такої емісії трохи вищий за показник минулого місяця, але вже значно менший, у порівнянні з початком повномасштабного вторгнення. 

Про це стало відомо з даних на сайті НБУ. Станом на понеділок 14 листопада портфель Облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) Нацбанку склав уже 659,57 млрд гривень. Ще 11 листопада він складав 644,57 млрд гривень. Відповідні дані можна побачити на офіційній інфографіці. 

Обсяги облігацій за даними НБУ
Обсяги облігацій за даними НБУ


На 14 листопада Національний банк закріплює за собою звання найбільшого власника портфеля ОВДП за сумою. Зазначається, що у власності банків на даний момент перебувають облігації на 494,36 млрд гривень. 

Окремо зазначається ще декілька пунктів розподілу облігацій:

  • облігації вартістю 67,52 млрд гривень належать юридичним особам;
  • облігації на 60,23 млрд гривень – у нерезидентів;
  • облігації на 30,74 млрд гривень – у фізичних осіб;
  • облігації на 0,68 млрд гривень – у територіальних громад. 

НБУ в цілому вже профінансував бюджет на 355 млрд гривень. При цьому, передбачений на 2022 рік максимум складає 400 млрд гривень. 

Емісія та вклади Нацбанку

Емісія – це випуск в обіг нових грошових знаків. Емісія як правило здійснюється в безготівковій формі – відповідну суму зараховують на кореспондентські рахунки банків у Центральному банку. Звичайно, було б дивно, якби для друку готівки вносили відповідні суми теж готівкою. Коли гроші вилучаються з обігу – відповідна сума списується зі згаданих рахунків. 

Варто зазначити, що в жовтні Нацбанк надрукував усього 15 млрд гривень. Станом на зараз, у листопаді такий показник склав уже 25 млрд гривень. Проте, цей зріст неможливо порівняти з першими місяцями з початку повномасштабного вторгнення рф. Так, у червні НБУ «надрукував» понад 100 млрд гривень. У квітні-травні показник емісії складав по 50 млрд гривень. Уже в липні-вересні обсяги друку впали до 30 млрд гривень за рахунок надходження допомоги від інших країн. 

Нагадаємо, скільки коштує бензин та дизель на АЗС: ціни на 15 листопада.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.