лукашенко - світовий чемпіон з уникання неприємних для себе рішень
Самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко опинився в ситуації, коли він бути грізним та рішучим, але його ніхто не сприймає серйозно. В хід вже пішла риторика про третю світову. Інформатор розповідає, що означають заяви білоруського політика та навіщо вони робляться.
21 жовтня самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко прокоментував інформацію про проведення прихованої мобілізації в країні. З його слів, про ніяку війну зараз мова не йде, тому і мобілізація недоречна.
«Не звертайте уваги на це виття. Ми сьогодні нікуди не збираємося йти. На сьогодні ніякої війни. Нам вона не потрібна. Треба заспокоїтися. Кожен повинен робити свою справу, якщо ми хочемо, щоб не було війни», – розповів політик під час візиту на полігон Обуз-Лесновський у Брестській області.
Свій візит на військовий полігон лукашенко здійснив на наступний день після аналогічного заходу російського президента рф володимира путіна. Щоправда, путін на камеру ознайомився з технічним забезпеченнями своєї армії та спробував постріляти з снайперської гвинтівки. Зрозуміло, що всі «військові», що оточували президента є представниками його особистої охорони, але для «російського телевізора» картинка вийшла чудова.
Лукашенко на своєму полігоні не стріляв. Йому продемонстрували білоруські безпілотники, які за офіційними заявами вже стоять на озброєнні армії. При цьому, за словами політика, ці БПЛА «будуть продавати, тому хто купує».
Ймовірно цей раніше заготований хід зроблено, щоб пом’якшити міжнародні санкції під які потрапив Іран через свої «Шахід-Герань» для рф. Сьогодні російська пропаганда докладає великих зусиль, щоб переконати, що ісламська країна нічого їм не передавала.
Далі, для більшого контрасту лукашенко заговорив про початок третьої світової війни. «Ну, хто сьогодні може сказати, що не вибухне третя світова війна. Ми як ніколи близькі до неї. Але я не вірю, що третя світова війна буде. Тому що небезпека в тому, що третя світова війна призведе до знищення всіх і вся. Ну, кому хочеться сьогодні померти», – зазначив він
Водночас лукашенко заявив, що Білорусь скоригувала підходи до оснащення військ, виходячи з досвіду війни Росії в Україні, у бік модернізації. Він зазначив, що раніше були масштабні плани з оснащення військ на мільярди доларів до 2030 року, але досвід війни в Україні показав, що військові надають перевагу простішій, але модернізованій і надійнішій техніці. Іншими словами – Білорусі ніхто зброю не продасть, у рф її не вистачає для себе, тому доведеться «модернізувати» своїми силами радянський спадок. Якщо він залишиться в результаті «третьої світової» лукашенка.
Якщо проаналізувати заяви білоруського військово-політичного керівництва, то з’являється враження, що воювати вони збираються саме проти країн-членів НАТО. А не України, як вони це намагаються послідовно демонструвати своїми заявами та імітацією військової діяльності.
10 жовтня білоруський диктатор повідомив про створення спільного регіонального угруповання військ Білорусі та рф на території республіки. Це рішення він пояснив «загостренням на західних кордонах Союзної держави», тобто рф та Білорусі. Вже за кілька днів в країні було оголошено режим контртерористичної операції. З якими саме терористами планує воювати лукашенко, він за тиждень, що минув, так і не зміг пояснити.
Разом з тим, на територію країни прибувають російські військові, техніка та авіація. 20 жовтня міністр оборони Білорусі Віктор Хренін зробив гучну заяву про підготовку Заходу до «загарбницької війни», у якій росію і Білорусь нібито позиціонують як імовірних супротивників.
«Очевидною ознакою підготовки Заходу до війни є спрямованість і масштаби заходів оперативно-бойової підготовки. Під час них відпрацьовуються питання створення наступальних угруповань і застосування військ на російському і білоруському напрямках», – розповів міністр білоруському державного агентству БЕЛТА.
Нагадаємо, на заході Білорусь межує з Польщею та Литвою, кордон з Україною знаходиться на півдні. Тому, виходячи з заяв білоруського керівництва, вони готуються воювати саме з країнами-членами НАТО, а не Україною.
Якщо починаючи з кінця 2021 року західні розвідки, військові аналітики та навіть популярні таблоїди запевняли, що рф планує напад на Україну, то на сьогодні, навіть відкрите бряцання зброєю «союзу путін-лукашенко», на це не вказують.
За інформацією американського Інституту вивчення війни (ISW), ризик російського наступу на Україну з Білорусі залишається на низькому рівні. Аналітики вважають, що найближчі місяці російські сили не мають можливості для результативного вторгнення. Ресурсів не вистачить для потенційної спроби перекрити логістичні шляхи постачання військової допомоги з заходу України.
Схожі висновки опублікувала розвідка Великої Британії. В зведенні йдеться, що дії білоруського керівництва є спробою продемонструвати «російсько-білоруську солідарність» та переконати Україну відвернути сили для охорони північного кордону, констатували у зведенні. Для створення боєздатних з’єднань обидві країни не мають ресурсів – всі сили рф зосереджені в Україні, а армія Білорусі має мінімальні можливості для проведення складних операцій.
Не дивлячись на оптимістичні прогнози, в Генеральному штабі Збройних сил України вважають, що ймовірність спроби наступу з території Білорусі зростає.
20 жовтня заступник начальника головного оперативного управління Генштабу Збройних сил, бригадний генерал Олексій Громов відмітив, що на це вказує посилення агресивної риторики військово-політичного керівництва рф та Білорусі, що супроводжується розгортанням регіонального угруповання військ.
Подібні заяви є абсолютно логічними та раціональними – в оборонному відомстві не мають права нехтувати будь-якою загрозою, навіть мінімальною.
Своєю чергою, Збройні сили України оприлюднили звернення до населення та особового складу збройних сил Білорусі із закликом не втягуватися у брудну війну рф проти українського народу. Відповідний відеоролик розміщено в мережі. За даними Головного управління розвідки Міноборони, білоруський режим все більше усвідомлює усю небезпеку прийняття ним рішення про відкрите приєднання до російської війни проти України.
Інформатор вже писав, як проходить "часткова мобілізація" в росії. А також чим часткова мобілізація в росії загрожує Україні. Крім того, ми писали, що кремль не зупиниться на 300 тисячах мобілізованих, а самі росіяни масово тікають за кордон.
Максим Федоренко