В росії підпалили вже кілька військкоматів через мобілізацію.
Російська мобілізаційна система намагається виконати завдання, яке поставив президент росії володимир путін. Проте, скоріш за все, ці плани будуть провальними й мобілізовані резервні сили не забезпечать противагу на війні. Якщо Кремль не зможе швидко вирішити фундаментальні та системні проблеми.
Російські опозиційні ЗМІ та канали Telegram просочили інформацію про те, що Кремль має на меті завершити цю часткову мобілізацію до 10 листопада і що Кремль прагне мобілізувати 1, 2 мільйона чоловіків замість публічно оголошених 300 000. Проте, підтвердження цієї інформації Інститут вивчення війни не надав.
Путін і міністр оборони Сергій Шойгу оголосили, що Збройні сили Росії мобілізують боєздатних резервістів для швидкої стабілізації лінії фронту та повернення ініціативи на полі бою. Однак звіти Milblogger і соціальних медіа показують, що російські військові центри, військові служби та місцеві адміністрації мобілізують чоловіків, які не відповідають заявленим Кремлем критеріям, особливо обіцянці Шойгу, що мобілізація матиме пріоритет на тих, хто має «бойовий досвід».
За перші 48 годин після оголошення часткової мобілізації по всій Росії сталися акції протесту, напади на призовні пункти та вандалізм. За даними ISW, військові пункти нині мобілізують навіть чоловіків із хронічними захворюваннями. Повідомлення про мобілізацію отримали літні чоловіки, студенти, працівники військової промисловості та цивільні особи без військового досвіду отримують незаконні повідомлення про мобілізацію. І навіть чоловіки, що мають хронічні захворювання.
Можливо, велика частина часткової мобілізації відбувається більш-менш за планом, а медіапростір просто висвітлюють проблеми, які є серйозними, але не обов’язково поширеними. З усім тим, в Інститут вивчення війни вважають, що про хід мобілізації говорити ще рано. Оскільки можна припустити, що Міністерство оборони Росії вирішить деякі з найгірших проблем і налагодить роботу з призову військовиків.
Розбіжності з мобілізаційним указом і заявами Путіна і Шойгу про категорії чоловіків, які звільняються від мобілізації, також викликають гнів і недовіру до суб'єктів РФ і самого Кремля. У соцмережах ширять відео, як мобілізовані б’ються з комісарами, сваряться з мобілізаційними та відмовляються служити за незаконним наказом. Проте, деякі з незадоволених чоловіків, змирилися б зі своєю долею. Але й ті й інші, однозначно є свідченням того, що Кремль втягує у війну невмотивованих і потенційно розлючених людей із завданням повернути ініціативу в наступальній війні на чужій землі на полі бою далеко від дому.
Сильно націоналістичне та провоєнне співтовариство милблогерів закликає Кремль швидко вирішити ці питання мобілізації, але Кремль навряд чи зможе задовольнити їхні вимоги. Серед росіян шириться обережний оптимізм щодо того, що часткова мобілізація посилить деградовані бойові підрозділи та дозволить російським військам просунутися в Донецькій області. Проте, все ж більшість стурбовані тим, що неспроможність Кремля забезпечити виконання мобілізації відповідно до закону та заявленої політики призведе до політичних повстань. Невдала або серйозно помилкова кампанія часткової мобілізації може загрожувати подальшим відчуженням російського націоналістичного натовпу, який підтримував війну та мобілізацію. Різні процеси мобілізації в різних регіонах можуть загострити соціальну напругу в Росії, яка вже спричинена нерівністю у створенні добровольчих батальйонів.
Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що Республіка Чечня не буде проводити мобілізацію, оскільки республіка вже перевиконала невизначений план формування збройних сил на 254 відсотки. За даними Кадирова, з 24 лютого на війну в Україну Чечня вже відправила 20 тисяч військовослужбовців.
Нагадаємо, оголошена у росії часткова мобілізація відбуватиметься щонайменше у два етапи.
Також раніше, Інформатор писав про те, як уникнути примусової мобілізації в окупованому Криму.