Розмови путіна - це блеф та спроба налякати українців
21 вересня путін оголосив часткову мобілізацію в росії. Заявив про підтримку “референдумів” на окупованих територіях та почав загрожувати ядерною зброєю, якщо ЗСУ не перестане звільняти українські землі. Наскільки варто дослухатися до цих погроз? Про це Інформатор запитав у військового експерта Денис Попович.
Згідно з указом, призову на військову службу будуть підлягати тільки ті громадяни, які перебувають в запасі та, перш за все ті, хто проходив службу в лавах збройних сил, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Покликані на військову службу перед відправкою до частин будуть проходити додаткову військову підготовку.
А ще путін повідомив про те, що «ЛНР практично очищена від нацистів», і що «уряду і міноборони вже дані доручення в повному обсязі і стислі строки визначити правовий статус добровольців та бійців ЛНР і ДНР. Він має бути таким же, як у кадрових військових, включаючи медобслуговування, соцгарантії».
Крім часткової мобілізації, путін вчергове оголосив про головну мету війни. Це - «визволення Донбасу». Мовляв, при загрозі територіальної цілісності росії «ми використаємо всі заходи, включаючи ядерну зброю. Це не блеф». Як і раніше російський фюрер бачить загрозу від Заходу. «Мета Заходу – послабити, роз’єднати та знищити нашу країну».
«Часткова мобілізація в росії – це підвищення ставок у цій війні, - вважає військовий експерт Денис Попович, - І говорить про готовність путіна йти далі попри всі успіхи української армії на Харківському фронті. Власне це і є реакцією на ці успіхи. Оскільки на сьогоднішній день російська армія знекровлена і потрібний резерв для продовження бойових дій», - сказав він.
І додав, якщо мобілізація часткова, то будуть мобілізуватися конкретні категорії військовослужбовців, для того, щоб перекрити ті втрати, які російська армія понесла в боях в Україні.
«Тобто, на сьогоднішній день, судячи з його заяв про підтримку цих так званих референдумів на території Донецької і Луганської областей і частково окупованих районів Херсонської і Запорізької областей - воно спрямоване на те, щоб втримати ці території і вберегти їх від подальших контрнаступів української армії», - сказав Денис Попович.
Експерт Денис Попович вважає, що збільшення російської армії загрожує фіксацією лінії фронту. «Вірніше, спробою фіксації лінії фронту, яка зараз є, - сказав він. – Ми, крім того, бачимо погрози в тому числі і використання ядерної зброї, як відповідь не те, що ми не зупинимося. А оскільки ми не зупинимось, то ми бачимо, що війна затягується. Нам слід враховувати ці реалії», - рекомендує експерт.
Як повідомлялося раніше, міністр оборони рф сергій шойгу заявив, що в рамках часткової мобілізації в росії будуть призвані 300 тисяч резервістів. Радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк у Твітері, прокоментував оголошення часткової мобілізації в російській федерації.
"Йшов 210-й день "триденної війни". росіяни, які вимагали знищити Україну, врешті отримали мобілізацію, закриті кордони, блокування банківських рахунків, тюрму за дезертирство, спецзагони для "опущених" у ПВК. Все ще йде за планом, чи не так? У життя чудове почуття гумору", – зазначив Подоляк.
Нагадаємо, у своєму зверненні 21 вересня (якого чекали ще напередодні) путін оголосив про часткову мобілізацію у рф. Росіяни сприйняли звістку дуже нервово. Про це свідчать заклики до акцій протесту, пошукові запити у Google та падіння фондового ринку.
Тетяна Самойлова, Ольга Палій