Як проходитиме часткова мобілізація в рф

Читать на русском

Найбільша частина — це будуть посадові особи сержантського та рядового складу

Читать на русском
Як проходитиме часткова мобілізація в рф

Найбільша частина — це будуть посадові особи сержантського та рядового складу

Оголошена у росії часткова мобілізація відбуватиметься щонайменше у два етапи. Згідно з планами Кремля, призову підлягатимуть близько 300 тисяч осіб. Їхня категорія може бути різною. 

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов. Поспішність рф в оголошенні часткової мобілізації є наслідком зростання внутрішніх і зовнішніх загроз режиму путіна. 

"Насамперед, це неспроможність діючої російської влади досягти анонсованих цілей у "спеціальній воєнній операції". Це зростаюча підтримка України країнами Заходу та збереження курсу нашої держави на вступ до НАТО. Також загострення у росії соціально-економічних проблем та посилення санкційного тиску на російську федерацію", - заявив Громов.

Він нагадав, що, згідно з планами, мобілізації підлягатимуть близько 300 тисяч осіб. За попередніми оцінками, призов відбудеться щонайменше у два етапи, може бути більше.

"На першому етапі, ймовірно протягом місяця-півтора, противник планує доукомлектувати до повного штату свої з’єднання та військові частини, що залучені до ведення бойових дій на території України. Також не виключається, що частина сил піде на доукомплектування підрозділів прикордонної служби Федеральної служби безпеки ворога для вивільнення особового складу підрозділів збройних сил, які задіяні на прикритті державного кордону з нашою країною", - зазначив Громов.

За його словами, категорія осіб, які підлягають мобілізації, може бути різна. Найбільша частина — це будуть посадові особи сержантського та рядового складу, а також молодші офіцери.

"Це категорія, яка найбільше понесла втрат у ворожому війську", - додав Громов.

Крім того, він зазначив, що у подальшому не виключається, що впродовж другого етапу супротивник продовжить виконувати заходи з мобілізації, і буде створена низка загальновійськових формувань оперативного і тактичного рівня та відповідний комплект підрозділів ракетних військ і артилерії.

"Одночасно ми розуміємо, що фахівців дефіцитних спеціальностей у противника на даний час немає, а їх підготовка займе тривалий час. Тому насамперед ворог зосередив свою увагу на формуванні загальновійськових частин підрозділів, підрозділів ракетних військ та артилерії", – акцентував Громов.

При цьому Громов запевнив, що Збройні сили України готові до будь-якого розвитку подій. Також він наголосив, що Україна переможе. 

Що цьому передувало

На фоні успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині російський диктатор володимир путін у своєму зверненні 21 вересня оголосив про часткову мобілізацію. За його словами, призову на військову службу підпадають лише ті громадяни, які перебувають у запасі та ті, хто проходив службу в лавах Збройних сил рф і має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід. Скільки росіян планується мобілізувати невідомо. Як розповів міністр оборони рф сергій шойгу, мова йде про нібито 300 тисяч осіб. Однак в опублікованому указі про мобілізацію засекречено один з пунктів Як зазначив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцькій, оголошення загальної мобілізації стало б значним ударом по режиму путіна. Йому б прийшлося визнати, що росія не змогла виконати всі поставленні завдання, що так звана "спеціальна операція" не досягла результату і те, що йде реальна війна. 

Нагадаємо, Харківську область майже повністю звільнили від окупантів. Крім того, чоловіків призовного віку закликають покинути Мелітополь.

Також Інформатор писав, як в Донецькій області окупанти проводять мобілізацію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.