Національний кешбек та підвищення податків на користь монополістам і шкодить малому бізнесу – аудитор Михайло Крапивко

Куди приведуть економіку України законопроєкти про збільшення податків і Національний кешбек, пояснив аудитор Михайло Крапивко

Податок
Продовжується монополізація економіки - Михайло Крапивко

Законопроєкт про збільшення податків, до прийняття якого готується Верховна Рада і вже працюючий закон про Національний кешбек спрямовані на монополізацію економіки. Так вважає аудитор Михайло Крапивко. Чому так, він пояснив в інтерв’ю Інформатору.

Михайло Крапивко зауважив, що той текст законопроєкту про підвищення податків, який погоджено відповідним Комітетом Верховної Ради – ще не остаточний. Попереду його розгляд народними депутатами. Проте, попри те, що з попереднього тексту законопроєкту зникли деякі норми, кращим для простих українців він не став.

«Зникли ті норми оподаткування, які стосувалися в основному осіб, які мали вплив на владу. Це підвищена ставка для банків, це додаткове навантаження на товари елітного спектру. І наразі законопроєкт виглядає таким чином, що основне додаткове податкове навантаження лягає на громадян, робітників, та суб’єктів малого бізнесу. Суб’єктів спрощеної системи. Тобто, повертається стара ідея знищити спрощену систему оподаткування», - зазначив Крапивко.

Він додав, що якщо ще взяти до уваги ті дії, які проводяться владою щодо стимулювання вітчизняного виробника – впровадження Національного кешбеку – то чітко прослідковується основна мета двох законів.

«Зараз в Дії відкрита реєстрація учасників програми Національний кешбек. І ми бачимо, що серед учасників процесу, через яких можна отримувати право на отримання кешбеку, лише торгівельні мережі. Тобто суб’єктів малого та середнього бізнесу, ФОПів, спрощенців, всіх не допустили до цього. Таким чином створили конкурентну перевагу для великих мереж. Якщо все це покласти рядком, то ми бачимо, що влада - вона як завжди вважає, що простіше домовлятися з 5-10 монополістами, ніж надавати якісь преференції чи стимули для великої кількості малих суб’єктів бізнесу. Тобто, і надалі продовжується монополізація економіки», - резюмував Михайло Крапивко.

Законопроєкт про збільшення податків можуть прийняти вже на початку вересня

29 серпня Фінансовий комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Про це повідомив очільник комітету Данило Гетманцев.

Доопрацьованим законопроєктом передбачається, зокрема: 

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
  • встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу для платників єдиного податку III групи;
  • встановлення військового збору для ФОП - платників єдиного податку І, II та IV групи на рівні 10% мінімальної ЗП. Визначено, що встановлені особливості оподаткування військовим збором діятимуть до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан;
  • встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%;
  • вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків у цілях оподаткування прибутку підприємств, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним;
  • щомісячне подання звітності про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube