В жінок менша ймовірність різкого психічного або розумвого погіршення
Для мільйонів людей, які щороку виходять на пенсію, припинення роботи може здаватися заслуженою відпусткою. Але це також може призвести до депресії, кажуть психологи. Тож, перед тим, як вийти на пенсію, варто подумати, чим замінити щоденну рутину, яку ви мали напротязі всього життя, радять психологи. Про це йдеться вматеріалі NYTimes.
Професор Росс Андел каже, що це навіть може викликати стан прискореного старіння - із загальним погіршенням здоров'я. Дослідники вважають, що ті, хто працював на посадах вищого рангу, можуть продемонструвати різкіший спад, ніж інші, можливо, через те, що їхня особистість була тісніше пов’язана з їхньою кар’єрою.
В зоні ризику також люди, які через вихід на пенсію відчувають нестачу грошей. При цьому в жінок менша ймовірність різкого психічного або розумвого погіршення, тому, що вони частіше, ніж чоловіки, продовжуватимуть спілкуватися та проводити час із родиною після виходу на пенсію.
Дослідження європейських вчених також показали, що вербальна пам’ять - здатність пригадувати набір слів через певний проміжок часу - після виходу на пенсію погіршується. Але вихід на пенсію може стати приводом покращити свій психологічний і фізичний стан. І ось що для цього потрібно.
Вихід на пенсію може стати приводом для зміцнення здоров'я, а не його занепаду, кажуть психологи. Головне - завчасно закласти основу. Плануйте, що будете робити на пенсії, заздалегідь.
В ідеалі ви повинні запроваджувати нові розумово та фізично захоплюючі процедури за пару років до того, як припините роботу. Навіть якщо ви не почнете їх відразу, ви повинні скласти план заздалегідь. Відкладення цих рішень до виходу на пенсію ускладнює адаптацію, кажуть лікарі. Мета полягає в тому, щоб плавно перейти від одного типу щоденних занять до інших.
Дослідження показують, що люди з почуттям мети, як правило, менше відчувають вікове зниження розумових функцій. Зокрема, може допомогти волонтерська робота. Дослідження виявили, що люди, які регулярно працюють волонтерами на пенсії, демонструють повільніші темпи біологічного старіння.
Творчість також може підвищити відчуття сенсу людини. Є багато доказів того, що сьогоденний пошук сенсу життя приносить людині велике особисте задоволення.
Люди зазвичай втрачають соціальні зв’язки під час виходу на пенсію. Отже, спочатку знижуються соціальні контакти, а потім падає когнітивна здатність. Але щоб завадити депресії і ранній смертності, що пов’язані із соціальною ізоляцією, пенсіонерам варто замінити спілкування на робочому місці звичайними особистими чи віртуальними зустрічами.
Побільше читайте, розгадуйте кросворди та цікавтесь новинами. Пробуйте нові речі, адже займаючись чимось креативним і новим, ви зможете відчути цілеспрямованість і підтримувати рухливість вашого мозку.
Дослідження показують, що ви можете практикувати будь-яку іншу навичку. Готуйте нові рецепти, гуляйте парком, почніть займатися спортивною ходьбою. Регулярні фізичні вправи мають вирішальне значення для здоров’я мозку з віком, тому ви також можете спробувати новий тип занять фітнесом.