В Німеччині повідомили, в якому випадку Захід буде схиляти Київ до переговорів з Москвою

Читать на русском

Військові експерти вважають, що Захід може загнати Україну в російську пастку, відправляючи Зеленського на перемовини

Читать на русском
В Німеччині повідомили, в якому випадку Захід буде схиляти Київ до переговорів з Москвою
Наразі немає жодних ознак із боку Москви у зацікавленості у переговорах з Києвом

Військові експерти вважають, що Захід може загнати Україну в російську пастку, відправляючи Зеленського на перемовини

Західні партнери поставками нової зброї хочуть дати Україні шанс відвоювати окуповані території до осені. Але у разі провалу контрнаступу ЗСУ вони посилять тиск на Київ, щоб той йшов на переговори з Москвою. Про це пише німецьке видання Bild.

Так, видання послалося на інформацію WSJ про те, що 8 лютого в Парижі канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Еммануель Макрон нібито закликали Зеленського до переговорів із Москвою. На думку WSJ, Україна може зблизитися з НАТО, отримуючи більше західної зброї, але натомість має вести переговори з росією. Передбачається, що російський президент володимир путін залишить захоплені території.

Військовий експерт Мюнхенського університету бундесверу Карл Масала заявив у коментарі для Bild, що «немає жодних ознак із боку Москви у зацікавленості у переговорах». Тому ця пропозиція «не надто реалістична». Крім того, експерт зі Східної Європи Сергій Сумленний із Європейського центру ініціативи зі стійкості також висловив стривоженість щодо такого припущення.

«Слово «мирні переговори» звучить добре та розумно для західного вуха. Проблема в тому, що росія неодноразово наголошувала на тому, що відправною точкою для будь-яких мирних переговорів має бути визнання російського суверенітету над чотирма територіями, анексованими в України. Це за жодних обставин нереально. Якщо західні уряди обумовлюють свою підтримку України переговорами, вони заганяють Україну в російську пастку», - заявив Сергій Сумленний.

Мирні переговори

Україну неодноразово намагались схилити до початку мирних переговорів з росією. Так у лютому, під час візиту українського президента у Париж, президенти Макрон та Шольц намагались переконати Зеленського у доцільності переговорів з росією.

Останнім прикладом став так званий "мирний план" Китаю, нещодавно запропонованій нашій країні. У ході великої пресконференції 24 лютого, у річницю війни, президент Володимир Зеленський пояснив, що його не влаштовує у цьому документі і фактично його відкинув. Напередодні глава української дипломатії Дмитро Кулеба пояснив, що мирний план не може передбачати поступок територіями та нести навіть найменшу загрозу для суверенітету України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.