Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Якщо Китай говорить про Україну - це вже непогано. У мирному плані збігаються погляди країн на суверенітет нашої держави і йдеться про ядерну безпеку, вважає президент
У річницю російського вторгнення в Україну президент Володимир Зеленський дав велику пресконференцію, у ході якої поділився думками щодо мирного плану, запропонованого Китаєм.
Зеленський обережно відреагував на документ: він пояснив, що деякі позиції "мирного плану" цілком влаштовують Україну, зокрема та його частина, яка стосується збереження суверенітету нашої держави. Також президент висловив припущення, що документ не є інфраструктурою для майбутнього повноцінного переговорного документа.
"Мені здається, що це був не мирний план Китаю. Мені здається, що це була не резолюція і не декларація. Це не інфраструктура для чогось. Мені здається, що Китай показав думки з приводу цього. Я вважаю, що те, що Китай почав говорити про Україну – це дуже непогано. Питання, що йде за словами", – пояснив президент.
Український президент відзначив повагу Китаю до державного суверенітету України, але водночас звернув увагу, що у самому документів ця позиція не прописана. Окремо Зеленський наголосив на гарантіях ядерної безпеки.
"Є думки, з якими я не погоджуюсь. Весь світ, мені здається, не погоджується. Але це вже щось. І я вважаю, що правильно думати, що якщо там вже є думки, які так чи інакше збігаються з повагою до міжнародного права, до територіальної цілісності та якихось безпекових речей. Я вважаю, що ми маємо це в нормальному сенсі використовувати, і нехай в цьому пункті попрацювати з Китаєм. Чому ні? Наше завдання зібрати всіх, щоб ізолювати одних", – наголосив президент.
У підсумку Зеленський пояснив, що, якщо мирний план не містить пункту про вивід російських військ з України, то такий його варіант не підійде українцям.
США засумнівались у намірах Китаю щодо мирного врегулювання війни між росією та Україною. Так, 19 лютого держсекретар США Ентоні Блінкен у ході зустрічі з главою китайської дипломатії Ван Ї висловив занепокоєння щодо дій Піднебесної. Блінкен зауважив, що у США чітко бачать, як Китай, з одного боку, підтримує Європу та намагається переконати світ у своїй миролюбності, а з іншого - розглядає питання щодо постачання росії летальної зброї, а також допомагає їй обходити російські санкції. Блінкен попередив Китай про небезпечні наслідки подвійної позиції Китаю.
Як відомо, декілька днів тому, Китай запропонував власний "мирний" план щодо врегулювання війни між Україною та рф. В українському МЗС блискавично відреагували на цю пропозицію, зауваживши, що мирне врегулювання війни не може передбачати поступки територій і заявили, що Україна не віддасть жодного сантиметра своєї землі.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що будь-яку версію китайського "мирного плану" не приймуть в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.