На Заході не вірять у повну деокупацію територій Україною під час контрнаступу: які варіанти NYT вважає найімовірнішими?

На Заході не вірять у повну деокупацію територій Україною під час контрнаступу: які варіанти NYT вважає найімовірнішими?

Читать на русском

Західні чиновники вважають, що життєво важливою метою контрнаступу ЗСУ має бути подальше послаблення російської армії

Читать на русском
Контрнаступ ЗСУ
На Заході визнають, що успіх контрнаступу ЗСУ не є гарантованим

Західні чиновники вважають, що життєво важливою метою контрнаступу ЗСУ має бути подальше послаблення російської армії

Американські та європейські чиновники вважають повне звільнення окупованих територій України під час контрнаступу ЗСУ малоймовірним. Успіхом для української армії стане повернення та утримання важливих територій та ослаблення російського війська. Також успішні дії на фронті можуть допомогти Києву отримати додаткову військову допомогу від партнерів. Про це йдеться в статті The New York Times.

Контрнаступ ЗСУ: можливі сценарії

Видання пише, що чиновники США та країн Європи визнають малоймовірним те, що під час контрнаступу Україні вдасться вибити всіх росіян з окупованих ними українських територій. Американські спецслужби оцінили, що найбільш вірогідними сценаріями є менші перемоги ЗСУ на початковому етапі бойових дій. Наприклад, наші захисники повернуть деякі частини Донбасу або витісняють армію рф з сільськогосподарських і гірничодобувних районів на південному сході України.

"Захоплення Запорізької АЕС було б символічною та стратегічною перемогою, яка повернула б одну з найбільших у світі АЕС і важливе джерело електроенергії в руки України", - пише видання.

Західні чиновники вважають, що для України дуже важливо перерізати або принаймні стиснути так званий сухопутний міст. Йдеться про окуповану територію між Крим та росією (зокрема, Мелітопольський напрямок - ред.), яка стала основним російським шляхом постачання в Україні.

"Успіх (контрнаступу - ред.) не гарантований. Протягом усієї війни українська армія з сильно вмотивованими бійцями, креативними військовими операціями та передовою західною зброєю перевершувала російську армію. Але українцям також було важко витіснити росіян з їхніх укріплених оборонних позицій за останні кілька місяців, коли лінії фронту майже не рухалися. Тим не менш, Україна продемонструвала, що може розпочати успішні наступальні операції, як тогорічні, коли вона зайняла значну частину території на схід від Харкова та після тривалої боротьби повернула південне місто Херсон", - пише The New York Times.

Крім того, західні чиновники кажуть, що життєво важливою метою контрнаступу ЗСУ має бути подальше послаблення російської армії. Російські війська зазнали величезних втрат під час цьогорічних боїв у Бахмуті на сході України. Успіхом для України було б відкинути росію назад з великими втратами.

Також NYT додає, що поки російська авіація майже не бере участі у війні, а українські батареї ППО загрожують російським бомбардувальникам і винищувачам. Але якщо росія почне більш агресивно бомбардувати Україну, це може стати проблемою під час контрнаступу.

Як контрнаступ ЗСУ вплине на росіян

Видання зазначає, що успішний український наступ матиме додаткову користь - погіршення морального духу російських військ. Прямо зараз російська армія стикається з гострою нестачею озброєння та особового складу - Москва була змушена забрати зі сховищ старі танки, щоб використовувати їх на фронті, куди також відправили строковиків.

"Тим не менш, російські війська починають покращуватися - вони вдосконалюють свою тактику та відпрацьовують кращі оборонні операції. Війна завжди йде на користь тим, хто захищається. А у випадку контрнаступу ЗСУ - це росіяни, які ще й закріпилися", - пише The New York Times.

Певний успіх на полі бою - чи то знищення російської армії, чи претензії на певну територію, чи те й інше, може допомогти Києву отримати додаткову військову допомогу від Європи та Сполучених Штатів. Також росію можна буде змусити піти на діалог.

"Важливо те, що якщо контрнаступ залишить росію ослабленою, її можна буде змусити вести змістовний діалог із сильнішою Україною. Яким би не був результат контрнаступу, американські та європейські чиновники погоджуються, що наразі путін не налаштований вести переговори. Але путін розуміє силу, і саме це робить контрнаступ таким важливим", - пише видання.

Що буде, якщо контрнаступ провалиться?

The New York Times з посиланням на західних чиновників пише, що, якщо лінії бойових дій залишаться відносно незмінними або Україна не зможе відбити значне місто, то, ймовірно, в партнерів України виникнуть сумніви щодо війни. Особливо якщо українці втратять занадто багато військ та техніки.

Якщо ЗСУ не вдасться досягти значних успіхів, це може поставити під сумнів довгострокову стратегію США по зміцненню України шляхом надання нам ще більш досконалої зброї та складнішої підготовки військових. Але американські чиновники оптимістично налаштовані та вважають, що Україна досягне достатнього, хоч і поступового, успіху в боях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.