Пристрої двох членів та співробітників Підкомітету з питань безпеки та оборони Європарламенту були, судячи з усьго, зламані
На мобільних пристроях двох членів та співробітників Підкомітету з питань безпеки та оборони Європейського парламенту виявили шпигунське програмне забезпечення. Схоже на те, що смартфони чиновників були зламані невідомими хакерами. Через цей інцидент підвищено режим готовності щодо можливих кібератак.
Наразі триває розслідування події. Про це інформує видання Politico.
За даними ЗМІ, наразі в Європарламенті попросили усіх членів відповідного підкомітету перевірити свої телефони на предмет шпигунських програм. Є певні ризики, що двома зламаними смартфонами не обійшлося.
Проблему виявили, коли один з членів підкомітету пішов на планову перевірку. Саме під час останньої і знайшли сліди шпигунського ПЗ.
Співробітник Європарламенту сказав, що одразу не зрозумів, чому став мішенню. До речі, ще в минулому році те ж саме видання Politico повідомляло, що кібербезпека Європарламенту поки "не відповідає стандартам" та "не готова до загроз", які створюють потенційні хакери.
"У зазначеному геополітичному контексті та з урахуванням характеру файлів, за якими стежить підкомітет з безпеки та оборони, особлива увага приділяється пристроям членів цього підкомітету та персоналу, що підтримує його роботу", - йдеться у заяві заступниці речника Європарламенту Дельфіни Колард.
У квітні минулого року ІТ-служба парламенту запустила систему перевірки телефонів депутатів на наявність шпигунського ПЗ. З моменту запуску програми було виконано "сотні операцій". І от з'явилися перші результати того, що перевірки були все ж таки необхідними.
З розвитком інформаційних технологій та інтернету цифрова безпека стала дуже важливим фактором у міжнародній політиці. Все частіше конфлікти між державами переходять у кіберпростір, а масштабні кібератаки на державні установи, банківську сферу та корпорації стали, на жаль, новою нормою.
Україна, наприклад, регулярно потерпає від хакерських атак. Страждають від цього переважно державні органи. Але іноді "лягають" й цілі корпорації. Згадати хоча б сумнозвісний збій "Київстару".
Напади хакерів підштовхують уряди та компанії до звернення більшої уваги на кібербезпеку та розробку більш ефективних заходів захисту. А безліч експертів попереджають, що зростаюча комплексність та масштабність кіберзагроз потребує негайних дій для захисту від цих небезпек.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Дмитро Рюмшин, командир 47-ї окремої механізованої бригади, відзначив зміну тактики російських сил. Тепер вони використовують штурмові групи, що оперують після авіаційних ударів, відмінно від масових наступів. Як вважає Сергій Кузан, голова "Українського центру безпеки та співпраці", ці зміни можуть вплинути на ситуацію у місті Авдіївка? Отримайте більше деталей у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.