Розмовляли про запрошення України до НАТО на саміті у Вашингтоні в 2024 році та майбутнє членство нашої держави в Альянсі
Голова Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив про проведення міжнародної робочої групи з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції України. Вона відбулася під час Мюнхенської конференції з питань безпеки, куди заборонили їхати експрезиденту Петру Порошенко. Серед інших питань обговорили перспективи членства України в НАТО.
За інформацією Єрмака, у зустрічі брали участь видатні політичні діячі. Серед яких колишня держсекретарка США Гіларі Клінтон та колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак обговорив важливість запрошення України на саміт НАТО у Вашингтоні в 2024 році та перспективи майбутнього членства країни в Альянсі. Разом з такими впливовими фігурами, як екс-прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт та колишній спеціальний представник США в Україні Курт Волкер, Єрмак підкреслив важливість роботи групи для майбутнього безпеки та стабільності України.
Нагадаємо, що 12 січня Зеленський та прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки. 16 лютого під час офіційного візиту Зеленського до Берліна Україна та Німеччина також підписали двосторонню угоду, що стосується безпекової співпраці.
Також президент України Володимир Зеленський прибув до Франції, щоб підписати з президентом Франції Емануелем Макроном таку ж саму угоду. Ця угода реалізує домовленості, досягнуті на минулорічному літньому саміті НАТО у Вільнюсі між Україною, членами "Групи семи" та державами, що приєдналися.
Також прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив про підписання двохстороньої угоди про гарантії безпеки для України. Наразі ведуться підготовчі роботи і вже за кілька тижнів це стане можливим. Укладуть документ у межах рамкової декларації G7.
Канада та Великобританія також обговорили "гарантії безпеки" для України. Йдеться про довготермінові зобов’язання. Також держави обговорили співпрацю на Близькому Сході. Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі провела телефонну розмову зі своїм британським колегою Девідом Кемероном.
Нагадаємо, що політолог Володимир Фесенко розкрив процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.