“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Будинок, де жила дівчинка з родиною, зруйнувала російська авіабомба
10-річна Вероніка кожного дня приходить до свого зруйнованого дому у Бородянці, щоб нагодувати котів. Поки тваринки їдять, вона підіймає очі вгору — туди, де колись була її кімната, а зараз чорніють діри колишніх вікон та дверей. Авіабомба зруйнувала одразу всі дев'ять поверхів будинку.
Вероніка та її батьки вижили завдяки тому, що за пів дня до авіаобстрілу покинули дім і ховалися у сусідів.
Зараз дівчинка з батьками, тіткою та двома собаками мешкають разом в одній кімнаті соціального житла. Родина чекає на квартиру, яку держава обіцяє надати за програмою допомоги постраждалим від війни.
Вероніка мріє про власну кімнату, а ще забрати хоча б одну кицю в дім, коли він знову буде у родини.
2022 року через Бородянку пройшов головний шлях російського наступу на Київ. 26 лютого в селищі було обстріляно приватне обійстя, загинуло троє осіб. 28 лютого 2022 року російські окупанти знов обстріляли Бородянку; спалахнули два супермаркети. Також селищем проїхала ворожа техніка. 1 березня російський літак скинув бомбу на житловий будинок. 2 березня від Бородянки майже нічого не залишилося, місто лежить у руїнах. Немає світла, води, тепла, зв'язку, дома грабують мародери. Декілька людей зникло безвісти. 200 осіб було евакуйовано з міста. 10 березня українські артилеристи ліквідували під Бородянкою кілька російських танків.
На початку квітня 2022 року Бородянку було звільнено. Багато будинків виявилися зруйнованими. За словами виконувача обов'язків голови Бородянської селищної громади Георгія Єрка, окупанти повністю знищили 8 та пошкодили частково 32 багатоповерхові будинки. Крім того, знищено близько 500 приватних будинків та ще близько 450 частково зруйновано або зазнали пошкоджень.
Станом на 20 квітня 2022 року рятувальники розібрали усі завали будівель у Бородянці. З-під них вдалося дістати 41 загиблого. Крім того, понад 300 тіл знайшли в похованнях, зроблених місцевими жителями під час окупації. 2 травня 2022 року працівники ДСНС врятували з сьомого поверху зруйнованого будинку кішку, яка провела там без води і їжі близько двох місяців і стала символом незламності українського народу у боротьбі з російськими окупантами.
У листопаді 2022 року Бородянку відвідав всесвітньо відомий художник Бенксі, який залишив на зруйнованих будинках селища графіті, присвячені дітям під час російського вторгнення та окупації. В грудні 2022 року при демонтажі одного із знищених будинків знайшли тіла ще двох загиблих.
Нагадаємо, у Бучі поблизу міської ради з’явилося графіті італійського вуличного художника TvBoy. Роботи митця помітили і на Центральному будинку культури в Ірені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.