Досі ніхто не знає ані справжнього імені, ані обличчя Бенксі
Бенксі повернувся. В мережі з'явилася світлина з новим стінописом відомого британського стріт художника. Крайню роботу Бенксі створив в Україні. Це дівчинка на руїнах Бородянки.
Світлини з графіті опублікував, власне сам автор, у своєму Instagram. Крім цього в добірці фото анонімний митець додав світлини зі зруйнованими багатоповерхівками містечка під Києвом, яке понівечили росіяни під час спроби "взяти Київ за три дні". Підпис фото лаконічний та небагатослівний.
View this post on Instagram
Окрім гімнастки, що намагається втриматися на руїнах Бородянки, Бенксі приписують й ще кілька, можливо його, робіт. Їх опублікував фотограф Ед Рем. Перше фото з графіті маленького хлопчика, який кидає на спину дорослого чоловіка в кімоно також зроблене в Бородянці. Однак чи це робота Бенксі, чи імітація ніхто не знає. Ймовірно, дорослий чоловік з малюнку — то аналогія путіна, який вихвалявся чорним поясом дзюдо, а потім, після вторгнення в Україну був знятий з посади почесного президента Міжнародної федерації дзюдоїстів.
А інша світлина вже з Ірпеня. На стінописі зображена ще одна гімнастка, яка розмахує стрічкою з бандажем на шиї. Робота й справді перегукується з манерою Бенксі.
View this post on Instagram
Фоловери фотографа допускають, що Бенксі може належати й інше графіті, що помітили на Майдані Незалежності. Там на залізобетонній захисній брилі намальовані малюки, які гойдаються на гойдалці, яка водночас є протитанковим їжаком.
View this post on Instagram
Бенксі — знаний, проте анонімний стріт-художник, а ще політичний активіст і режисер. Досі ніхто не знає ані його справжнього імені, ані його обличчя. Чоловік став легендою, завдяки своїм роботам, з політичним та часто неоднозначним, підтекстом. Деякі з них відверто кричать і протестують, а деякі висміюють пороки нашого часу. Через це його стали вважати, якоюсь мірою, феноменом сучасного стріт-арту.
За найпопулярнішою з версій, Бенксі вважають, 48-річним англійцем, що народився в Бристолі, бо саме там почали з'являтися перші роботи художника. Й до речі, саме в Великій Британії, у березні цьогоріч роботу Бенксі. Її назва CND Soldiers. На ній військовослужбовці малюють ніби символ миру або ж символ кампанії за ядерне роззброєння. Вперше цей стріт-арт з'явився ще на початку 2000-х років навпроти будівлі лондонського Парламенту після початку війни в Іраку. Малюнок прибрали, але згодом його репліка з'явилася й увійшла до колекції галереї "Тейт Британія". Власника цієї роботи, що вирішив продати картину ніхто не знає. Проте, всі вторговані кошти, а це 106 тисяч доларів, благодійники направили в київський Охмадит, який лікує поранених дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.
Нагадаємо, лише у Київській області росіяни вбили щонайменше 1 235 мирних жителів. Крім того, на Київщині знайшли вісім масових поховань мирних жителів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.