Мовний закон в Україні: омбудсмен за два місяці отримав 944 повідомлення про порушення

Читать на русском

Продовжує зростати кількість звернень про порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування

Читать на русском

Продовжує зростати кількість звернень про порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування

В Україні за два місяці омбудсмен отримав 944 повідомлення від громадян про порушення мовного законодавства. Найбільше зверненнь стосуються відсутності української версії веб-сайтів.

Про це повідомляє прес-служба уповноваженого із захисту державної мови України,- передає Інформатор .

«На адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 944 повідомлення від громадян України щодо захисту прав на отримання інформації та послуг державною мовою, усунення перешкод і обмежень у користуванні державною мовою», - йдеться в повідомленні.

Найбільше повідомлень, звернень і скарг надійшло з:

  • Києва і Київської області (368),
  • Львівської області надійшло 88 звернень, що стосуються переважно порушень в інших регіонах України (про порушення в самій Львівській області - 3),
  • Харківської - 74,
  • Одеської - 38,
  • Дніпропетровської - 35,
  • Чернігівської - 32,
  • Запорізької і Полтавської - по 19
  • Вінницької - 10.

Згідно з повідомленням, переважна більшість (382) звернень стосується відсутності української версії веб-сайтів про надання послуг інтернет-магазинів, частина сайтів має недержавну мову.

Також 211 звернень громадян стосуються порушення їх прав в сфері обслуговування (надання послуг здійснювалося недержавною мовою як в окремих магазинах, так і в магазинах великих торгових мереж, супермаркетах, закладах громадського харчування, банківських установах, салонах краси, перукарнях, ветеринарних клініках).

«Продовжує зростати кількість звернень щодо порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування. Про використання недержавної мови депутатами місцевих рад надійшло 48 повідомлень громадян», - йдеться в офісі омбудсмена.

Для довідки: в Україні з 16 січня вся сфера обслуговування перейшла на українську мову. З відвідувачами і клієнтами повинні спілкуватися тільки українською. Виняток - людина сама попросить звертатися до неї іншою мовою.

Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся з листом до української асоціації футболу через мовний інцидент. Крім того, через порушення мовного закону: омбудсмен отримав 605 скарг від українців

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.