Мобілізація в’язнів: понад 3 тисячі засуджених подали заяви на приєднання до лав ЗСУ

Мін'юст уже розпочав роботу над тим, щоб в’язні, які виявили бажання мобілізуватися, склали відповідні заяви

Мобілізація в’язнів
3 тисячі - це лише попередні дані

В Україні вже понад 3 тисячі засуджених подали заяви на приєднання до лав Збройних сил України в обмін на умовно-дострокове звільнення. Частина з них уже проходить військово-лікарські комісії. Дострокове звільнення в обмін на мобілізацію відбуватиметься через суд.

Про це в ефірі телемарафону 21 травня повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька. За її словами, так і прогнозувалося, що близько 3 в'язнів захоче піти на фронт.

"Більш як три тисячі людей (подали заяви - ред.). Ми так і прогнозували до прийняття цього закону. Не можна говорити, що всі 20 тисяч людей, про яких ми зазначали як потенціал, приєднаються. Тому що за попередніх опитувань близько 4,5 тисячі виявили бажання. Зараз ця цифра буде коливатися", - відзначила Висоцька.

Посадовиця підкреслила, що визначальним у законі про мобілізацію в’язнів є бажання і мотивація самого засудженого укласти контракт зі Збройними силами. І як результат - у такий спосіб отримати умовно-дострокове звільнення.

"Тому коли ми говоримо про цифри, про кількість засуджених, які хотіли б приєднатися, - це лише попередні дані. Все покаже практика", - додала Висоцька.

За її словами, Мін'юст уже розпочав роботу над тим, щоб в’язні, які виявили бажання, склали заяви. Зараз частина з них уже проходять військово-лікарські комісії та знайомляться з командирами. Командири мають дати свою згоду щодо конкретної людини, і тоді Мін'юст передає матеріали до суду.

Мобілізація в’язнів: що відомо

У п'ятницю, 17 травня, президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11079-1. Цей документ який дозволяє деяким категоріям ув'язнених добровільно мобілізуватися до лав Збройних сил України.

Не всі ув'язнені можуть бути мобілізовані. Ті, хто вчинив тяжкі злочини проти основ національної безпеки, насильства чи корупції, не підлягають мобілізації.

Також потенційні кандидати для мобілізації повинні бути у в'язниці не менше як три роки до закінчення визначеного строку покарання. Під час служби у Збройних Силах, учасники програми будуть перебувати під адміністративним наглядом командира військової частини.

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що Україна може мобілізувати від десяти до двадцяти тисяч ув'язнених за новим законом. Точні цифри будуть залежати від різних сценаріїв та умов мобілізації, а також від статей, за якими засуджені перебувають у в'язниці.

Нагадаємо, в Міноборони раніше розповіли, у яких підрозділах служитимуть засуджені якщо їх мобілізують.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube