В яких підрозділах служитимуть ув’язнені: у Міноборони дали відповідь

Рішення про мобілізацію залежатиме не лише від самого засудженого

Мобілізація ув’язнених
В МО розповіли, в яких підрозділах служитимуть засуджені. Колаж: Інформатор

В Україні незабаром може розпочатися мобілізація засуджених, які нині перебувають за ґратами. Втім, службу вони можуть проходити не пліч-о-пліч із рядовими солдатами. Для них можуть бути створені спеціальні підрозділи у військових частинах.

Про це розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазутків в ефірі телемарафону. Водночас рішення про мобілізацію залежатиме не тільки від самих в’язнів.

“Рішення щодо мобілізації конкретного засудженого буде залежати не лише від його особистого бажання та складу злочину, а й від висновку ВЛК, рішення суду та готовності командира прийняти таку особу на службу у свій підрозділ”, – наголосив він.

За його словами, про умовно-дострокове звільнення в’язня рішення ухвалює суд. Тоді для них створять відповідні спецпідрозділи у різних військових частинах, куди засуджених і мобілізовуватимуть на службу.

Мобілізація засуджених в Україні

Зще 8 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №11079, який відкриває можливість добровільної мобілізації в'язнів для служби у Збройних Силах. Документ також визначає ряд ключових аспектів, що стосуються умов та обмежень щодо участі ув'язнених.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, Україна може мобілізувати від десяти до двадцяти тисяч ув'язнених за новим законом. Водночас точні цифри ще не прораховані. Вони будуть залежатимуть від різних сценаріїв.

Водночас дозволять служити не всім засудженим. Це не можуть зробити ув’язнені за злочини:

  • проти основ національної безпеки України,
  • умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане зі зґвалтуванням,
  • сексуальне насильство,
  • судимість за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156/1, 258-258/6, частиною четвертою статті 286/1 Кримінального кодексу України, якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку,
  • ті, хто посягав на життя правоохоронців,
  • ті, хто вчинив особливо тяжкі корупційні порушення,
  • ті, хто посідав особливо відповідальне становище, незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їхні заступники та помічники).

Нагадаємо, мобілізація та воєнний стан в Україні продовжено до 11 серпня. Також "Інформатор" детально описував ключові аспекти законопроєкту про мобілізацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube