Мобілізація ув’язнених: в Мін'юсті розповіли, скільки засуджених погодилися піти на фронт

Читать на русском

На початку повномасштабної війни Міністерство юстиції отримало понад тисячу заяв від засуджених, які рвалися воювати - наразі ця кількість зросла

Читать на русском
Мобілізація ув’язнених
Наразі в Україні нараховується 27 тисяч в'язнів

На початку повномасштабної війни Міністерство юстиції отримало понад тисячу заяв від засуджених, які рвалися воювати - наразі ця кількість зросла

В Україні майже 5 тисяч засуджених підтримали ухвалення закону про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу. Це стало відомо завдяки проведеному опитуванню. При цьому, адміністрації тюрем не опитували в’язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких не підпадає під мобілізацію.

Про це в інтерв'ю "Главкому" заявила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька. Зазначається, що відповідне опитування серед засуджених провели у квітні.

"4,5 тисячі засуджених відповіли: "Так". При цьому варто розуміти: адміністрації установ відбування покарань не опитували в’язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких нині не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. І, повторюся, найголовніший критерій - мотивація", - наголосила Висоцька.

Вона пригадала, що на початку повномасштабної війни Міністерство юстиції отримало понад тисячу заяв від засуджених, які рвалися воювати. Однак тоді ані військові, ані парламент не були готовими давати добро на їхню мобілізацію.

"Під час суспільної дискусії довкола змін до мобілізаційного закону, яка тривала з кінця минулого року, ситуація змінилася", - пояснила заступниця міністра.

Окрім цього, Висоцька прокоментувала слова нардепа Олександра Бакумова, який зазначав, що в Україні число в’язнів, які потенційно підпадають під мобілізацію, складає 20 тисяч людей. Олена Висоцька пояснила, що коли Міністерство юстиції готувало вказану статистику для народних депутатів, одразу відкинули близько 4 тисяч засуджених, у яких діагностували суспільно небезпечні хвороби на кшталт ВІЛ, гепатит, туберкульоз. Проте на заваді може стати не стільки "букет" хвороб, скільки відсутність бажання засудженого йти воювати.

До слова, наразі в Україні нараховується 27 тисяч в'язнів та тих, хто має обмеження волі. З них, за озвученою представником міністерства юстиції на засіданні профільного комітету інформацією, 20 тисяч засуджених можуть скористатися правом умовно-дострокового звільнення.

Мобілізація ув'язнених

8 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №11079, який відкриває можливість добровільної мобілізації в'язнів для служби у Збройних Силах. Документ також визначає ряд ключових аспектів, що стосуються умов та обмежень щодо участі ув'язнених.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, Україна може мобілізувати від десяти до двадцяти тисяч ув'язнених за новим законом. Водночас точні цифри ще не прораховані. Вони будуть залежатимуть від різних сценаріїв. Водночас дозволять служити не всім засудженим. Це не можуть зробити ув’язнені за злочини:

  • проти основ національної безпеки України,
  • умисне вбивство двох або більше осіб, або поєднане зі зґвалтуванням,
  • сексуальне насильство,
  • судимість за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156/1, 258-258/6, частиною четвертою статті 286/1 Кримінального кодексу України, якщо такі судимості не погашені або не зняті в установленому законом порядку,
  • ті, хто посягав на життя правоохоронців,
  • ті, хто вчинив особливо тяжкі корупційні порушення,
  • ті, хто посідав особливо відповідальне становище, незалежно від статті злочину (міністри, депутати, їхні заступники та помічники).

Нагадаємо, в Міноборони розповіли, у яких підрозділах служитимуть ув’язнені у разі мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.