Мобілізація засуджених в Україні: Малюська розповів, скільки ув'язнених можна призвати

Міністр вважає, що в Україні можна мобілізувати не більше 20 тисяч засуджених

Малюська, ЗСУ
Денис Малюська вважає, що ВЛК у цьому питанні не головна

Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що Україна може мобілізувати від десяти до двадцяти тисяч ув'язнених за новим законом. Водночас точні цифри ще не прораховані. Вони будуть залежатимуть від різних сценаріїв.

Про це розповів Малюська в інтерв'ю BBC News. Він додав, що цифри не прораховані, адже треба враховувати статті, за якими засуджені сидять у в'язниці, які умови будуть для мобілізації, які виключення і тому подібне.

"Я думаю, що тисяч десять можна було б залучити, а може трошки більше. 10-20, точно не більше", - сказав міністр.

У порівнянні з мобілізацією ув'язнених у Росії, Малюська відзначив наявність паралелей, але підкреслив різницю у підходах. Український закон передбачає добровільну мобілізацію, в той час, як в Росії це була примусова міра, без підготовки та обов'язкових медичних оглядів. Від військово-лікарських комісій (ВЛК) теж багато чого залежить.

"Якщо чесно, зовсім відверто – я не дуже розумію… От у нас вже був досвід проходження ув'язненими ВЛК. Оцей підхід, де перед тобою має бути людина з ідеальним здоров'ям (...) Але здається, що підхід зараз змінився, зараз ЗСУ більш налаштовані, щоб менше перепон створювати для мобілізації", - додав міністр.

Мобілізація ув'язнених в Україні

8 травня Рада ухвалила законопроєкт в другому читанні. Він відкриває можливість добровільної мобілізації в'язнів для служби у Збройних Силах.

Ініціаторами законопроєкту виступили представники Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ. Він також отримав підтримку Міністерства юстиції України та групи народних депутатів, серед яких була і нардеп Олена Шуляк, яка є співавтором цієї ініціативи.

Законопроєкт визначає ряд ключових аспектів, що стосуються умов та обмежень щодо участі ув'язнених:

  • Рішення суду: Мобілізація в'язнів можлива лише за рішенням суду, що гарантує дотримання законних процедур та прав засуджених осіб.
  • Добровільність: Ув'язнені мають право добровільно вирішити про свою участь у програмі.
  • Згода командира військової частини: Перед мобілізацією ув'язнених необхідна згода командира військової частини.
  • Стан здоров'я: Учасники програми повинні відповідати певним медичним критеріям та проходити медичний огляд.
  • Термін перебування у в'язниці: Потенційні кандидати для мобілізації повинні бути у в'язниці не менше як три роки до закінчення визначеного строку покарання.
  • Категорії злочинців: Не всі ув'язнені можуть бути мобілізовані, зокрема, ті, хто вчинив тяжкі злочини проти основ національної безпеки, насильства чи корупції, не підлягають мобілізації.
  • Адміністративний нагляд: Під час служби у Збройних Силах, учасники програми будуть перебувати під адміністративним наглядом командира військової частини.

Нагадаємо, мобілізація та воєнний стан в Україні продовжено до 11 серпня. Також "Інформатор" детально описував ключові аспекти законопроєкту про мобілізацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube