Мобілізація в Україні: працівникам на дистанційці чи у відпустці роботодавці надсилатимуть повістки поштою

При цьому роботодавці мають повідомити про такі надсилання повістки у ТЦК

Повістка у поштовій скринці
Працівникам на дистанційці чи у відпустці надсилатимуть повістки поштою

Кабмін зобов'язав українських роботодавців докладати зусилля для забезпечення мобілізації працівників у 2024 році. Відтепер український бізнес зобов'язаний інформувати своїх підопічних щодо мобілізації: роботодавці вручатимуть повістки і самостійно доставлятимуть працівників до ТЦК. Щодо тих працівників, які працюють на дистанційці, або ж перебувають у відпустці - їх роботодавці будуть зобов'язані інформувати поштою.

Як випливає з нової постанови КМУ від 16 травня №563, роботодавці відправлятимуть повістки працівникам у відпустці та на дистанційній роботі листом. Це має бути рекомендований лист - відправлення з описом вкладення та оголошеною вартістю.

Після відправлення у триденний термін роботодавець зобов'язаний відзвітувати у міський чи районний ТЦК та СП про інформування працівника щодо мобілізації рекомендованим листом. Усі ці зобов'язання офіційно прописані в постанові. 

Мобілізація в Україні

Кабінет міністрів України зобов'язав український бізнес допомагати з мобілізацією. Відтепер роботодавці самостійно наказом чи розпорядженням на підприємстві інформуватимуть своїх працівників про мобілізацію. Уповноважені на підприємстві працівники будуть під особистий підпис вручати повістку, а також інформувати ТЦК та СП про тих працівників, які відмовляються від її отримання.

Також роботодавців зобов'язали самостійно доставляти працівників до місця зборів, якщо є така вимог ТЦК та СП. 

З липня 2024 року в Україні також розпочнеться розсилка повісток поштою. Відповідну постанову раніше ухвалив Кабмін. Доумент вважатиметься вручений навіть тоді, коли відсутній особистий підпис. Врученою повістка вважатиметься через відмітку про неможливіть вручити її особисто адресату. 

Як відомо, усім чоловікам в Україні від 18 травня слід протягом 60 наступних днів оновити свої дані у ТЦК та СП. Це можна зробити кількома способами: через новий застосунок Резерв +, у ЦНАП, особисто відвідавши ТЦК та СП, а також через Центри рекрутингу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube