Адвокатка Марія Ганіна пояснила, що є два способи, щоб оскаржити штраф
В умовах загальної мобілізації в Україні чоловіки, які стоять на військовому обліку, можуть отримати штрафи від ТЦК. Проте такі рішення можна оскаржити — і для цього є чіткі правила.
Адвокатка Марія Ганіна з адвокатського бюро «Романа Сацика» розповіла, як діяти при отриманні штрафу. За її словами, оскаржити його можна двома способами: через суд або звернувшись до вищого органу, ніж той ТЦК, де людина перебуває на обліку.
Наприклад, якщо штраф наклали у районному ТЦК Києва, треба звертатися до Київського міського ТЦК. А якщо це міста області — Бориспіль, Бровари чи Буча — тоді скаргу слід подавати в Київський обласний ТЦК.
Однак юристка радить одразу йти до суду. За законом є лише десять днів з моменту винесення постанови або з моменту, коли людина дізналася про неї. А скільки займе розгляд у вищому ТЦК — невідомо, можна чекати місяцями.
«Ми подали позов у червні, а перше засідання призначили тільки на вересень. У середньому справа може розглядатися 4–6 місяців», — пояснила вона.
Разом із позовом до суду також подають заяву про зупинення стягнення. Це роблять для того, щоб на час розгляду справи клієнту не блокували рахунки й не списували кошти. Але важливо: навіть якщо суд ухвалить тимчасову заборону на стягнення, це не скасовує саму мобілізацію.
Тепер ТЦК більше не видає окремих повісток для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Якщо чоловік добровільно прийшов до ТЦК, щоб оновити свої дані, його одразу скеровують на медогляд.
Раніше було три види повісток: для ВЛК, мобілізаційне розпорядження або ж для оновлення даних.
Зараз усе змінилося: у січні уряд затвердив нові правила. Згідно з ними, якщо у людини немає чинного висновку ВЛК, її скеровують на медичну комісію одразу в день прибуття до ТЦК. Додаткових повісток більше не потрібно.