“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Завдання таких патрулів - знайти чоловіків, які добровільно не приходять у військкомати оновлювати дані про себе
На вулицях українських міст нерідко можна побачити патрулі, до складу яких входять військові та поліціянти. Вони підходять до чоловіків, розмовляють з ними і, як правило - вручають повістку. У ТЦК пояснюють, що в такий спосіб шукають тих, хто не приходить до них добровільно, щоб оновити дані.
Про це пише "Кременчуцький ТелеграфЪ", який поговорив із начальником Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковником Романом Сушком.
"Було розпорядження начальника обласного ТЦК щодо патрулювання. Для виконання цього завдання до нас були направлені поліціянти. Такі групи наразі працюють у зв’язку з тим, що багато військовозобов’язаних, які мають прибувати для уточнення даних до ТЦК, не прибувають", - пояснив полковник Сушко.
Він наголосив, що патруль підходить до військовозобов’язаних не з метою затримання, а оповіщення. Завдання патрульних не обмежується врученням повістки. Вони мають пояснювати українцям, що в разі наявності відстрочки ті все одно мають надати дані у ТЦК.
"Зазначу, що у складі цих патрулів є військові, які пройшли горнило війни, або мають висновок ВЛК щодо обмеженої придатності до проходження військової служби", — сказав Сушко.
Він згадав про інцидент у Полтаві, коли фітнес-блогер Заволока ображав військових і навіть плюнув в одного з них. Сушко наголосив, що за такі дії є кримінальна відповідальність, і вона передбачає обмеження або позбавлення волі на 3-5 років.
Мобілізацію в Україні посилили. По-перше, оновили список хвороб, з якими тепер можуть забрати до війська, хоча раніше - не брали. Обмежено придатні чоловіки тепер підлягають мобілізації, якщо хвороба - у стані ремісії. Йдеться. зокрема, про вилікуваний туберкульоз, безсимптомний ВІЛ та деякі розлади психіки.
По-друге, спеціальні комісії перевіряють усі ТЦК та ВЛК, вишукуючи тих, хто отримав відстрочку або ж "білий квиток" за хабарі. Усі рішення, прийняті після 24 лютого 2022 року, переглядають.
Також чоловікам, які виїхали за кордон і не повернулись, хочуть спільно з владою європейських країн влаштувати екстрадицію в Україну. Втім, це буде непросто. Для прикладу, Австрія вже офіційно заявила, що на такий крок не піде.
Крім того, хочуть скасувати відстрочки студентам деяких категорій - і міністр освіти таке рішення підтримує. І ще одне нововведення - військовозобов'язані жінки з 1 жовтня мають стати на військовий облік .Насамперед йдеться про тих, хто має медичну та фармацевтичну освіту. Влада України обіцяє не закривати для них виїзд за кордон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.