Мобілізація в Україні: чи можуть призвати чоловіків із хронічними хворобами

З 2014 у лавах ЗСУ дуже багато військових з хронічними хворобами та великим бойовим досвідом

Мобілізація чоловіків із хронічними хворобами
Чи можуть мобілізувати чоловіків із хронічними хворобами. Колаж: Інформатор

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, тому військовозобов’язаних чоловіків від 18 до 60 років можуть призвати на службу. Військово-лікарська комісія може виявити наявність хронічних хвороб, однак вони не є підставою для того, щоб отримати відстрочку.

Про це представник Командування Медичних сил ЗСУ підполковник медичної служби Дмитро Мірошниченко розповів виданню Армія.Inform.

Командування Медичних сил ЗСУ спільно з МОЗ, командуваннями видів і родів ЗСУ розробили зміни до розкладу хвороб, станів та фізичних вад, які визначають ступінь придатності до військової служби та служби у військовому резерві. За словами Мірошниченка, люди з хронічними захворюванням працювали на різних посадах у війську і до того, як були внесені зміни.

“Це посади в підрозділах забезпечення, в навчальних центрах. Але є чимало прикладів, коли такі військовослужбовці успішно проходили службу і в інших військових частинах та підрозділах”, – підкреслив підполковник.

Він розповів, що раніше неодноразово стикався з фактами, коли військові медики під час обстеження стану здоров’я військового, робили висновок, що він – обмежено придатний. Водночас аналізи свідчили про те, що людина здорова. 

“Хоча він був соматично абсолютно здоровим, аналізи нормальні. Він міг виконувати свої функціональні обов’язки, діяти не гірше, ніж його побратими”, – пояснив Мірошниченко.

Він додав, що з 2014 у лавах ЗСУ дуже багато військових саме цієї категорії. Водночас, вони мають великий бойовий досвід і наразі передають його молодим воїнам. 

“Звісно, повторюся, якщо в нього для цього вистачає здоров’я, його стан не впливає на боєздатність підрозділу”, – підсумував він.

Як модернізують проходження ВЛК

Новопризначений міністр оборони Рустем Умєров, виступаючи 6 вересня у Верховній Раді, сказав, що планує запровадити електронний військовий квиток. Також він хоче запустити єдиний реєстр призовників і цифровізувати всі процеси діяльності ВЛК

Нагадаємо, в Україні оновили список хвороб, з якими можуть забрати до війська. Обмежено придатні чоловіки тепер також підлягають мобілізації, якщо хвороба - у стані ремісії. Йдеться. зокрема, про вилікуваний туберкульоз, безсимптомний ВІЛ та деякі розлади психіки. 

Представники Офісу уповноваженого з прав людини майже завершили масштабну перевірку військово-лікарських комісій (ВЛК) по всій Україні. Те, що вони побачили, вражає: корупція, черги, низькі заробітні плати співробітників, відсутність належних умов для перевірки громадян. Омбудсмен Дмитро Лубінець називає ці фактори головними порушеннями в системі. Він рекомендуватиме новообраному міністру оборони Рустему Умєрову навести порядок у цій сфері. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube