"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Очільник МОН позитивно оцінив зареєстрований у Раді законопроект, який спрямований на ліквідацію "фіктивного навчання" у вишах
Міністр освіти та науки Оксен Лісовий підтримує законопроект про скасування відстрочки від мобілізації для військовозобовʼязаних студентів страше 30 років. Чиновник назвав вступ до вишів одним зі способів "легально, але нечесно" уникнути мобілізації і висловив думку, що його необхідно ліквідувати.
Про це міністр написав у своєму Facebook.
За словами Лісового, його позиція полягає в тому, що освіта не може бути лазівкою для уникнення мобілізації, а вступ до ВНЗ не може ставати формальністю "лише для отримання якихось переваг та бонусів".
"Сьогодні ж ми маємо тенденцію, коли люди використовують вступ до університетів як легальний, але все ж таки нечесний спосіб уникнути мобілізацію. Якщо подивитися на цифри, то маємо +55 тис. студентів-чоловіків старше за 25 років у 2022 році в порівнянні з 2021, зокрема +33 тис. на магістерському рівні. Своєю чергою такі лазівки породжують явище фіктивного навчання, що загалом негативно впливає на якість освіти", - зазначив очільник МОН.
Міністр додав, що законопроект, який зареєстрований у Верховній Раді, має на мети врегулювати це питання. Зокрема, у змінах йдеться про те, що відстрочка не надаватиметься чоловікам, що старші за 30 років і вступають до закладу освіти й здобувають непослідовну вищу освіту.
"Натомість відстрочка зберігатиметься для студентів-чоловіків, які ще не досягли 30 років і здобувають послідовну освіту, а також для педагогічних працівників, які працюють у закладах освіти (за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки)", - підкреслив міністр.
Лісовий зазначив, що право на освіту гарантоване Конституцією, водночас в Основному законі також закріплено, що захист України є обовʼязком громадян, і тому "шукати лазівки для нібито реалізації одного права й уникнення обов’язку – не про чесність і не про гідність".
Наприкінці серпня представник президента у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив про плани законодавців скасувати відстрочку від мобілізації для тих, хто вдруге здобуває вищу освіту. Нардеп поточнив, що ця ініціатива стосуватиметься й тих, хто зробив велику перерву у навчанні.
За словами Веніславського, наразі в Україні знаходяться близько 60 тисяч чоловіків, які використали легальний спосіб отримання відстрочки від мобілізації. Йдеться про навчання у вищих навчальних закладах. У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який дозволить перекрити таку "схему" ухилення.