Замість в'язниці – збільшені штрафи: у Раді зареєстрували законопроєкт про покарання за ухилення від мобілізації

Читать на русском

Всього пропонуються чотири альтернативні способи покарання

Читать на русском
Мобілізація в Україні і військовий квиток
У Раді зареєстрований новий законопроєкт про покарання за ухилення від мобілізації

Всього пропонуються чотири альтернативні способи покарання

За день до набуття чинності нового закону про мобілізацію в Україні, у Верховній Раді зареєстрували новий, альтернативний законопроєкт №11260 щодо покарань за ухилення від призову. У документі пропонують замінити кримінальну відповідальність великими штрафами, виправними та громадськими роботами, а у гіршому випадку - все ж ув'язненням на 1-2 роки.

Автором нового законопроєкту став нардеп Анатолій Бурміч. Відповідно до документа, пропонують такі альтернативні покарання за ухилення від мобілізації:

  • штрафи, розміром від 51 000 до 85 000 гривень;
  • громадські роботи, терміном від 160 до 240 годин;
  • виправні роботи, терміном від одного до двох років;
  • обмеження волі на строк від одного до двох років.

Наразі чинне законодавство передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за ухилення від мобілізації. Прихильники законопроєкту вважають, що штрафи та альтернативні покарання будуть більш ефективними, адже вони не призведуть до позбавлення волі людей, які не скоїли тяжких злочинів.

Які зараз штрафи за ухилення від мобілізації?

З 18 травня в Україні набирають чинності нові штрафи за ухилення від мобілізації. Вони суттєво збільшують розмір покарання для тих, хто не виконує свої зобов'язання щодо захисту держави. Нові розміри штрафів коливатимуться від 17 тис. грн до майже 60 тис. грн. Так, за перше правопорушення передбачено штраф від 17 тис. до 25 тис. гривень для фізичних осіб, а для посадових та юридичних осіб - від 34 тис. до 59,5 тис. гривень. Представники ТЦК та СП зможуть виписувати штрафи без складання протоколу, виносячи звичайну постанову про санкцію. Оскаржити такий штраф можна у суді.

До слова, від початку війни в Україні правоохоронні органи відкрили майже 11,3 тисяч кримінальних проваджень, пов'язаних з мобілізацією. Більшість цих справ стосуються ухилення від призову на військову службу (стаття 336 Кримінального кодексу України). У 2023 році було зареєстровано 6745 таких кримінальних проваджень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.