Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
В Україні мобілізаційний ресурс 25-26-річних чоловіків становить близько 416 тисяч осіб
У квітні поточного року президент України Володимир Зеленський підписав закон про зниження призовного віку з 27 до 25 років. Документ чекав на підпис в Офісі президента з червня 2023 року, тобто 10 місяців. Відтепер до армії призиватимуть чоловіків від 25 років.
Співрозмовники "Української правди" в Генеральному штабі ЗСУ прогнозують, що рішення про мобілізацію з 25 років дозволить залучити в українську армію приблизно 100 тисяч молодих бійців.
Наприкінці минулого року Зеленський заявив, що українське військове керівництво під час засідання Ставки верховного головнокомандувача запропонувало мобілізувати додаткові 450-500 тисяч осіб. Серед яких мають бути й чоловіки віком від 25 років. Тоді він заявив, що така мобілізація додатково коштуватиме Україні 500 мільярдів гривень.
Суттєве омолодження армії за рахунок призову 25-26-річних залишається спірним питанням, особливо в контексті поточної демографічної ситуації в Україні.
За даними заступника директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН Олександра Гладуна, мобілізаційний потенціал 25-26-річних чоловіків в Україні становить близько 416 тис. осіб. Це ті, хто народився в 1998-1999 роках. Однак, з різних причин, не всі вони зможуть бути призвані до ЗСУ: частина за станом здоров'я, частина перебуває за кордоном або на окупованих територіях.
Закон про мобілізацію з новими правками, ухвалений парламентом та підписаний президентом України, вступив у дію з 18 травня. Від 18 травня чоловіки віком від 18 до 60 років повинні будуть з'явитися в ТЦК протягом 60 днів для оновлення персональних даних. До цього часу діють попередні правила мобілізації під час воєнного стану, які зобов’язують військовозобов'язаних у певних випадках відвідати військкомат. Наразі оновлення військово-облікових даних відбувається лише в ТЦК.
Однак і просто прийти до ТЦК - максимально нелегка справа. Наприклад, київські військкомати можуть за день прийняти лише 50-70 людей. І це в кращому випадку. Всього ж в столиці 11 ТЦК, і вони, зрозуміло, не приймають чоловіків цілодобово. Тобто навіть при максимальній ефективності праці (чого, звичайно ж, немає) ми шляхом простого підрахунку маємо цифру в 770 осіб. Саме стільки максимум можуть прийняти на день київські воєнкоми.
Нагадаємо, Інформатор писав, які дані необхідно уточняти військовозобов'язаним в Україні під час мобілізації. Також в Раді пояснили, чи доведеться йти до ТЦК чоловікам після оновлення данних в електронному кабінеті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.