Українських в'язнів, бажаючих воювати у ЗСУ, хочуть випускати достроково: в Раді вже представили законопроєкт

В Україні в'язні можуть отримати свободу раніше у разі підписання контракту для служби в армії

Верховна Рада, нардеп Олена Шуляк
До Ради хочуть внести законопроект, який дозволить укладати військові контракти засудженим

Українських в'язнів хочуть випускати з-за грат достроково у разі підписання контракту для служби в армії. Авторами законопроєкту є лідер партії "Слуга народу" Олена Шуляк та 13 інших нардепів, переважно від монобільшості. Тож ймовірність прийняття документа парламентом є високою.

Законопроект уже зареєстровано у Раді під №11079 від 13 березня 2024 року. Окрім олени Шуляк, ініціаторами законопроєкту також стали Олег Бондаренко Олексій Устенко, Іван Калаур, Марія Мезенцева, Євгеній Брагар, Сергій Кузьміних, Мар'яна Безугла, Костянтин Касай, Анатолій Гунько, Георгій Мазурашу, Олександр Санченко, Ярослав Жеоезняк, Ірина Борзова. Він пропонує звільнити засуджених від відбування покарання в обмін на мобілізацію.

Зокрема, документ пропонує внести зміни до законодавства і надати засудженим право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання за умови, що вони служитимуть за контрактом. Авторами законопроєкту є 14 народних депутатів, переважно, від "Слуги народу". Наразі текст зареєстрованого законопроекту на сайті парламенту не оприлюднено.

Нагадаємо, законопроєкт про мобілізацію засуджених і ув'язнених осіб може бути зареєстрований у Верховній Раді цього тижня. Про це міністр юстиції Денис Малюська заявив в ефірі телемарафону і додав, що є дуже багато ув’язнених і засуджених, які готові стати військовослужбовцями й захищати країну.

Мобілізація засуджених: кого точно не візьмуть до ЗСУ

Наразі в Україні засуджених не мобілізують, хоча відповідні заяви лунали неодноразово. Народний депутат від фракції "Слуга народу", член парламентського комітету з питань нацбезпеки Федір Веніславський пояснював, що попередній проєкт закону про мобілізацію також містить положення, що стосуються осіб із судимістю за вчинення злочину, але не пов'язано з ув'язненням або обмеженням волі.

Згідно з цими положеннями, такі особи можуть бути залучені до загальної системи військового обліку, що дає можливість їх мобілізувати. За словами Веніславського, навіть ті громадяни, які перебувають у в'язницях або під вартою, за власним бажанням зможуть бути залучені до військової служби під час мобілізації.

Зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів планують регулювати їх правовий статус після звільнення з військової служби по завершенню воєнних дій, пояснює Федір Веніславський. Депутат додає, що це право не буде поширюватися на осіб, які скоїли злочини проти національної безпеки або свободи людини. Такі особи точно не отримають цього права.

Також Веніславський ще торік висловлював свою позицію щодо змін у мобілізаційній сфері. Він підкреслював, що рішення розробити новий законопроєкт щодо питань мобілізації та демобілізації не є випадковим.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Олексій Навальний - відомий російський опозиціонер, якого часто називали лібералом. Але чи можна справді вірити в існування справжніх російських лібералів? Український політолог Андрій Золотарьов ділиться своїми думками на цю тему. Приєднуйтеся, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube