В Україні змінили граничний вік для перебування громадян на військовому обліку: які тепер правила

Верховна Рада ухвалила рішення щодо зміни граничного віку на військовий облік

Верховна Рада
В Україні змінили правила щодо військового обліку громадян

В Україні зменшили граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників до 25 років (раніше було до 27 років). Таке рішення у Верховній Раді України підтримали 304 народних депутатів.

Така інформація з'явилася також на сторінці відповідного законопроекту на порталі українського парламенту. Слід зауважити, що таку пропозицію розробили саме представники Міністерства оборони України. Це пояснювалося тим, що під час воєнного стану багато громадян, які не є військовозобов'язаними, не можуть бути залучені до військової служби за призовом під час загальної мобілізації.

Також у Міністерстві оборони зазначали, що необхідність щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування (військкоматів) цих громадян призводить до додаткових витрат та навантаження медичного персоналу. При цьому призов на строкову службу в Україні зараз не здійснюється в силу воєнного стану.

Варто також підкреслити, що зміна граничного віку призовників на військовому обліку стосується саме строкової військової служби. Тобто, це жодним чином не впливає на правила загальної мобілізації: під час воєнного стану повістку можуть отримати військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років.

Мобілізація в Україні

В Україні з 1 червня набувають чинності нові правила мобілізації, що стосуються отримання повісток та призову на військову службу. Як зазначив керівник територіального центру комплектування та соцпідтримки міста Буринь Сумської області Сергій Павлов, чимало громадян, які в мирний час були визнані обмежено придатними, підлягають під мобілізацію. 

Також юрист Костянтин Гритчин розповів, чи можуть вручити повістку за допомогою телефонного дзвінка або повідомлення на телефон. За словами експерта, таке вручення повістки не є законним, оскільки в такому разі на військовозобов’язаного не можуть скласти акт про відмову від її отримання. 

"Повістка (залишена у поштовій скриньці (дверях), виклик телефоном, вручення через родичів) не є врученою і правомірною, а тому не породжує юридичних наслідків і відповідальності, тому явка за такою повісткою не обов’язкова", – пояснив спеціаліст. 

Нагадаємо, українцям пояснили, куди треба звертатися, якщо громадян намагаються відправити на військову службу без належної підготовки

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube