У Мінсоцполітики вказують, що мова йде про протези нижніх кінцівок
У Мінсоцполітики підвищили граничні ціни на високофункціональні протези нижніх кінцівок для військових. Розрахунки підвищених граничних цін ґрунтуються на детальному аналізі калькуляцій протезних підприємств, що співпрацюють з державною програмою забезпечення високофункціональними протезами. Про це повідомили у пресслужбі відомства.
Вказується, що рішення набрало чинності згідно з наказом від 11 жовтня 2024 року №464-н. Це важливо для підтримки військовослужбовців, які отримали ампутації, захищаючи державу. Адже забезпечується можливість безоплатного надання високофункціональних протезів з електронними колінними модулями від провідних світових виробників, таких як Otto Bock, Ossur, Proteor, Blatchford та інших за державною програмою протезування. Відповідно до наказу буде збільшено ціни на:
"Розрахунки підвищених граничних цін ґрунтуються на детальному аналізі калькуляцій протезних підприємств, що співпрацюють з державною програмою забезпечення високофункціональними протезами", - наголосили у Мінсоцполітики.
У Мінсоцполітики нагадали, що нещодавно Уряд ухвалив рішення, яким спрощено процедуру заміни приймальної гільзи (куксоприймача). Відтепер, якщо вартість заміни приймальної гільзи не перевищує 15% вартості протеза, рішення про заміну приймає лише комісія протезно-ортопедичного підприємства. Крім того, військовослужбовцям з ампутаційними куксами направлення на забезпечення допоміжними засобами реабілітації буде довічним (крім крісел колісних з електроприводом та електроскутерів).
Крім забезпечення протезом, людина, яка протезується, може потребувати палиці або милиці. Адже при подвійних ампутаціях, наприклад, все одно потрібна додаткова опора. Іноді людині також складно протягом дня користуватися протезом, і їй може бути потрібне крісло колісне. Держава має цілий перелік допоміжних засобів реабілітації для облаштування житла, ванни, туалету, підіймача.
"Держава все це забезпечує. І нам важливо, щоб ветеран отримав все, що йому потрібно, в одній точці призначення", - заявила радниця міністра соціальної політики Олена Кульчицька.
Можна звернутися через соціального працівника, який працює в закладі охорони здоров'я. Або до представників територіальних відділень Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, управління соцзахисту, ЦНАП, через електронний кабінет особи з інвалідністю, та відповідно отримати направлення на забезпечення. Можна придбати засоби самостійно і отримати компенсацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.