Міноборони формуватиме повістки у реєстрі Оберіг та залучить Укрпошту: що зміниться для громадян

Керівник Управління ІТ Міноборони України Олег Берестовий розповів, як зміниться процес підготовки та вручення повісток

Олег Берестовий, Міноборони України
Олег Берестовий, Міноборони України

В Міністерстві оборони України хочуть спростити роботу для начальників ТЦК, звільнивши їх від зайвої бюрократичної тяганини. Керівник ТЦК підписуватиме повістки електронним цифровим підписом через реєстр Оберіг, а розповсюджуватиме їх також і Укрпошта. Про це заявив начальник Управління інформаційних технологій Міноборони Олег Берестовий.

У Міністерстві оборони України анонсували автоматизацію видачі повісток через реєстр "Оберіг". Відомство також планує залучити до цього процесу Укрпошту. Нинішній процес вручення повісток там назвали неефективним. Про це заявив представник міністерства Олег Берестовий у DOU Podcast. 

"Як зараз відбувається виписання повісток? Їх виписують вручну, роздруковують, і потім стос паперу приходить начальнику ТЦК, який має підписувати їх, ставити печатку, і далі повістки розносять. Це — неефективний процес. Тому ми зробили зараз функціонал, щоб повістку можна було генерувати в реєстрі „Оберіг“, підписувати електронним підписом начальника ТЦК і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК. Воно буде йти одразу на централізований друк, звідти — на Укрпошту, вона розвозитиме, а в нас буде інформація, де повістка знаходиться: чи вона була доставлена, чи ні, чи десь загублена, скільки часу на доставку пішло тощо", - пояснив Олег Берестовий. 

Він додає, що це зробить процес прозорим та "дозволить мати військово-політичному керівництву релевантнішу інформацію, ніж є зараз". Перевірити достовірність врученої повістки громадяни зможуть у застосунку "Резерв+". Разом з тим надсилати повістки у "Резерв+" Міноборони не планує. 

"Коли ти підписуєш електронним підписом цю повістку, то там не буде якоїсь закарлючки-підпису; і ти маєш бути впевненим, що тобі не надіслали якийсь фішинг абощо, а що дійсно твій ТЦК підписав цю повістку. Тому в Резерв+ буде функція: як через сканер QR можна буде перевірити чи дійсно начальник ТЦК підписав цю повістку, чи вона законна, валідна, легальна і її ніхто інший не підписав по дорозі до автобусної зупинки. Це функціонал, який дозволить захистити особу як військовозобов’язаного", - розповів подробиці керівник Управління ІТ Міноборони України.

 Які дані вносять в реєстр "Оберіг"?  

"Оберіг" міститиме персональні дані про всіх військовозобов'язаних українців віком від 18 до 60 років. До реєстру вносяться такі дані:  

  • ПІБ, дата народження, стать.
  • Паспортні дані: реквізити внутрішнього та закордонного паспорта, індивідуальний податковий номер.
  • Місце проживання.
  • Сімейний стан: відомості про членів сім'ї.
  • Відомості про освіту: спеціалізація.
  • Стан здоров'я.
  • Місце роботи.
  • Відомості про судимість: кримінальну відповідальність.
  • Дані про виїзд за кордон.
  • Номери телефонів та адреси електронної пошти.
  • Відомості про володіння іноземними мовами.
  • Інформація про право на володіння зброєю.
  • Реквізити водійських посвідчень.

Важливо зазначити, що згода осіб на обробку персональних даних для цілей реєстру не потрібна. Наразі доступ до "Оберегу" мають:  Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки, ТЦК та СП (Територіальні центри комплектування та соціального забезпечення).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube