Мін'юст показав дивовижне коливання статистики шлюбів і розлучень в Україні: які регіони посіли перші сходинки рейтингу

Українці частіше всього вступали в шлюби й розривали стосунки в Києві - відповідно 9 292 шлюбів за 2023 рік і 1678 розлучень

В Києві 18% пар у шлюбі розлучаються
Приблизно 18% пар, які укладають шлюби, розлучаються за рік

Протягом першого півріччя 2023 року в Україні зафіксовано вражаюче зростання кількості шлюбів у порівнянні із розлученнями. За цей період понад 86 тисяч пар вирішили об'єднати свої долі. В той час як розлучення оформили 10 тисяч пар. Серед регіонів столиця є лідером з найбільшим числом укладених шлюбів.

Про це повідомляє "УП. Життя" з посиланням на дані Міністерства юстиції, яке вказує, що статистика не включає дані з тимчасово окупованих територій. Цікаво, що за аналогічний період у 2022 році кількість зареєстрованих шлюбів перевищувала 103 тисячі пар.

Серед регіонів із найбільшим числом укладених шлюбів лідирує Київ з 9 292 відзначеними весіллями. Дніпропетровська область та Одеська область слідують з показниками понад 8,6 тисяч та понад 6,6 тисяч одружень відповідно. Отже, приблизно 18.09% пар, які укладають шлюби, розлучаються за рік.

Проте, щодо розлучень, Київ виявився лідером із 1678 розірваними шлюбами, далі йдуть Дніпропетровська область і Київська область із 1,2 тисячами та 718 розлученнями відповідно. 

У першому півріччі минулого року на території, підконтрольній Україні, зареєстровано більше 93 тисяч народжень, і найбільше новонароджених зафіксовано в Києві (9 801). Львівська область та Дніпропетровська область посіли друге і третє місця в рейтингу народжуваності з показниками понад 8 тисяч та понад 7 тисяч дітей відповідно.

Реєстрація шлюбу під час війни

З початком війни щораз більше громадян бажають зареєструвати шлюб у якомога коротший строк. На час дії воєнного стану існує спрощена процедура оформлення шлюбу. Так, зареєструвати шлюб можна навіть у день подання заяви до органу ДРАЦС або в будь-який інший зручний день. Для цього нареченим потрібно звернутись до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану та подати такі документи:

  • паспорт громадянина України;
  • якщо хтось із наречених вже перебував у зареєстрованому шлюбі, - свідоцтво про розірвання шлюбу чи рішення суду про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть;
  • у разі, коли одному з наречених виповнилося лише 16 чи 17 років, — рішення суду про надання права на шлюб;
  • квитанцію про сплату державного мита. Якщо наречені звільнені від його сплати, то тоді надається документ про звільнення від його сплати. Здійснити оплату можна, не виходячи з приміщення, за допомогою платіжного термінала.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube