Дніпропетровська область у лідерах за кількістю шлюбів та розлучень
Минулого року кількість шлюбів в Україні побільшала на 4%. Це найбільший ріст та рекорд за останні три роки. Натомість розлучень та шлюбних контрактів суттєво поменшало. Про це свідчать дані платформи "Опендатабот".
Так, справжній шлюбний бум тривав у Кіровоградській та Полтавській областях. За рік новостворених сімей там побільшало у 1,6 та у 1,5 раза відповідно. А ось за кількістю новостворених родин у лідерах Дніпропетровська область — 26 534 шлюби за рік. Це майже удвічі (на 43%) більше, ніж було у 2021 році. У Києві минулого року з'явилися 23 457 нові родини. Трійку лідерів замикає Одеська область, де одружилися 16 980 пар.
"Найбільший спад реєстрацій шлюбів очікувано спостерігається на тимчасово окупованих та свіжозвільнених територіях: -78% Херсонська область, -36% — Харківська. Серед решти областей України найбільший спад у Чернівецькій області — там нових сімей торік було створено майже на третину менше, ніж 2021 року", — йдеться в повідомленні.
Водночас кількість розлучень через РАГС скоротилася на 40%. Якщо у попередні роки, в середньому, через РАГС свої стосунки розривали 33 тисячі пар на рік, то торік зареєстрували 17 893 розлучення. Це найнижчий показник за останні 9 років.
"Проте варто розуміти, що розірвати шлюб у РАГСі можуть лише пари, які не мають неповнолітніх дітей, майнових претензій та обопільно згодні завершити стосунки. У решті випадків розлучення відбувається через суд й може тривати роками", - йдеться в повідомленні.
У Києві кількість розлучень скоротилась на 23%. Попри це, саме у столиці найчастіше розірвали шлюб в РАГСах: 2 698. Цікаво, що лідер за кількістю шлюбів — Дніпропетровська область — потрапив й у топ за кількістю розлучень: 2218. Замикає топ Одеська область з 1503 розлученнями. Найбільший спад розлучень (вдвічі) був у Чернівецькій області.
"Цікаво, що весільний бум не призвів до збільшення кількості шлюбних договорів. Й без того невелика кількість контрактів скоротилася у 2,6 раза. Лише 7 родин з 1000 укладали контракт торік", - говорить статистика.
Для порівняння, до 2022 року кількість шлюбних договорів збільшувалась, в середньому, на 10% щорічно. Виключенням став лише 2021 рік, коли кількість контрактів зросла на 47%.
З початком війни щораз більше громадян бажають зареєструвати шлюб у якомога коротший строк. На час дії воєнного стану існує спрощена процедура оформлення шлюбу. Так, зареєструвати шлюб можна навіть у день подання заяви до органу ДРАЦС або в будь-який інший зручний день. Для цього нареченим потрібно звернутись до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану та подати такі документи:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.